Працівника звільнили без згоди профспілки? Його права порушені

741

Запитання

Працівника установи звільнили з роботи у зв’язку зі скороченням чисельності працівників без попередньої згоди профспілкового органу. Чи може такий працівник звернутися до суду через порушення його прав?

Відповідь

Якщо роботодавець зібрався за своєю ініціативою розірвати з працівником трудовий договір, укладений на невизначений строк, або строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності, він може це зробити лише за попередньою згодою профспілки. Таку вимогу встановлює стаття 43 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

У такому разі профспілка розглядає у 15-денний строк обгрунтоване письмове подання керівника установи про розірвання трудового договору з працівником. Таке подання розглядають у присутності працівника.

Про прийняте рішення профспілка повідомляє керівника установи у письмовій формі в 3-денний строк після його прийняття.

Рішення профспілки про відмову в розірванні трудового договору має бути обгрунтованим. Адже якщо відмова необгрунтована, керівник установи має право звільнити працівника без згоди профспілки.

Якщо працівник вважає, що під час звільнення його права порушені, він може звернутися до суду. Подібні трудові спори розглядають безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах (п. 2 ч. 1 ст. 232 КЗпП).

Якщо трудовий договір з працівником розірвано без звернення до профспілки, суд зупиняє провадження у справі, запитує згоду профспілки на звільнення працівника і після її одержання або відмови розглядає спір по суті (ч. 9 ст. 43 КЗпП).

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153066

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74911

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22056

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94205