Тривалість навчальної відпустки працівника-студента

246

Запитання

Працівник здобуває вищу освіту заочно. Із 2 по 18 жовтня 2018 року йому надали навчальну відпустку. Чи потрібно продовжувати таку відпустку на один день через те, що на її період припав святковий день 14 жовтня — День захисника України?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Право працівників на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у вишах передбачають стаття 216 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та стаття 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Така відпустка не належить до щорічних відпусток.

Згідно зі статтею 78 КЗпП та частиною другою статті 5 Закону про відпустки святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) не враховують під час визначення тривалості лише щорічних відпусток та додаткової відпустки на дітей (ст. 19 Закону про відпустки).

Під час визначення тривалості навчальної відпустки святкові і неробочі дні не враховують. Тож оплата навчальної відпустки здійснюється без урахування святкових і неробочих днів, які припадають на період цієї відпустки.

Отже, святковий день 14 жовтня 2018 року — День захисника України, що припав на навчальнe відпусткe, для працівника є днем такої відпустки.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86330

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9629