Чи утримувати військовий збір із грошового забезпечення військовослужбовців

441

Запитання

Чи утримувати військовий збір із грошового забезпечення військовослужбовців?

Відповідь

Військовий збір це податок, який утримують із загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. До складу такого доходу входить грошове забезпечення військовослужбовців. Тож це грошове забезпечення потрібно оподатковувати військовим збором за ставкою 1,5%.

Виняток становить грошове забезпечення військовослужбовців строкової служби, у т. ч. осіб, що проходять альтернативну службу.

Водночас тимчасово, на період проведення АТО, забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях шляхом проведення операції Об’єднаних сил, не оподатковується військовим збором грошове забезпечення:
  • працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених за законами України військових формувань та інших осіб.
Як підтвердити статус зазначених осіб, аби застосувати пільгу з оподаткування військовим збором, визначає КМУ.
Читати повністю
ЗІР, категорія 132.02

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
20677

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3551

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
62929

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
329822