Участь держслужбовця у виборах: чи зараховувати до стажу

1359

Запитання

Працівник установи — державний службовець брав участь у виборчому процесі. Чи зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, період участі державного службовця у виборчому процесі?

Відповідь

Ні, не зараховують. Пояснимо чому.

Державному службовцю за його заявою надають відпустку без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі (ст. 10 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Таку відпустку надають за рішенням керівника державної служби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) зараховують, зокрема:
  • час фактичної роботи (виконання посадових обов’язків) протягом робочого року, за який надають відпустку;
  • час, коли працівник фактично не працює, але за ним зберігають місце роботи (посаду) та заробітну плату повністю або частково;
  • час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалось місце роботи (посада) і йому не виплачували заробітну плату у порядку, визначеному статтями 25 та 26 Закону про відпустки.
Оскільки в нашому випадку за період відпустки на час участі у виборчому процесі за працівником не зберігається заробітна плата і така відпустка не передбачена статтями 25 та 26 Закону про відпустки, немає правових підстав зарахувати цей період до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9709