Участь держслужбовця у виборах: чи зараховувати до стажу

1447

Запитання

Працівник установи — державний службовець брав участь у виборчому процесі. Чи зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, період участі державного службовця у виборчому процесі?

Відповідь

Ні, не зараховують. Пояснимо чому.

Державному службовцю за його заявою надають відпустку без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі (ст. 10 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Таку відпустку надають за рішенням керівника державної служби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) зараховують, зокрема:
  • час фактичної роботи (виконання посадових обов’язків) протягом робочого року, за який надають відпустку;
  • час, коли працівник фактично не працює, але за ним зберігають місце роботи (посаду) та заробітну плату повністю або частково;
  • час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалось місце роботи (посада) і йому не виплачували заробітну плату у порядку, визначеному статтями 25 та 26 Закону про відпустки.
Оскільки в нашому випадку за період відпустки на час участі у виборчому процесі за працівником не зберігається заробітна плата і така відпустка не передбачена статтями 25 та 26 Закону про відпустки, немає правових підстав зарахувати цей період до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373994

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111041

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9577