Працівник звільняється за переведенням. Як перерахувати компенсацію за невикористану відпустку

260

Запитання

Працівник звільняється за переведенням до іншої установи. Чи обов’язково перераховувати компенсацію на рахунок нового роботодавця?

Відповідь

Ні, лише за бажанням працівника.

Працівник бажає, щоб компенсація за невикористану відпустку була перерахована на нове місце роботи. Роботодавець перераховує грошову компенсацію за невикористані працівником дні щорічних відпусток на рахунок нового роботодавця за заявою працівника (ч. 3 ст. 24 Закону № 504). У заяві працівник вказує назву та банківські реквізити установи, до якої переводиться.

Ключове слово у цій тезі — «щорічних». Можна перерахувати кошти лише за щорічні відпустки. Передбачена статтею 19 Закону № 504 відпустка працівникам, які мають дітей, належить до іншого виду відпусток — соціальних (ст. 4 Закону про відпустки). Тому кошти за невикористану відпустку працівникам, які мають дітей, повинен виплатити нинішній роботодавець.


Перерахована компенсація для працівника — можливість збільшити стаж, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки на новому місці роботи. Новий роботодавець зарахує до стажу час, за який працівник не використав відпустки на попередній роботі (ч. 3 ст. 9 Закону № 504).

Працівник не забажав перерахунку компенсації. Роботодавець нараховує та виплачує компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345705