Чи нараховувати ЄСВ на оплату невиробних розмов працівників з мобільних телефонів

211

Запитання

Чи є базою нарахування ЄСВ вартість невиробничих розмов працівників з мобільних телефонів, яку компенсував роботодавець?

Відповідь

Порядок нарахування і сплати ЄСВ визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі – Закон № 2464).

Платниками ЄСВ є підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464).


Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, які визначає Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95ВР, та винагорода фізичним особам за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Перелік виплат, на які не нараховується ЄСВ, КМУ затвердив Постановою від 22.12.2010 № 1170. У цьому переліку не вказана вартість невиробничих розмов працівників з мобільних телефонів, що знаходиться на балансі установи.

Отже, компенсаційні вмплати у вигляді вартості невиробничих розмов з мобільних телефонів, що знаходяться на балансі установи, є базою нарахування ЄСВ.
ЗІР, категорія 301.03

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2023 році за 2022 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
52705

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
240791

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24733

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43915