Компенсація за невикористану відпустку в разі переведення у відокремлений підрозділ

247

Запитання

Чи виплачувати компенсацію, якщо працівника переводять у відокремлений підрозділ в іншому населеному пункті?

Відповідь

Ні, адже переведення відбувається в межах однієї юридичної особи.

Суб’єкт господарювання має право утворити філію (відокремлений структурний підрозділ) без створення юридичної особи (ч. 6 ст. 55 Господарського кодексу України), а відтак перевести працівника в інший підрозділ, у т. ч. в іншій місцевості (ч. 1 ст. 32 КЗпП).

У цьому разі трудові відносини з працівником установа не припиняє, про звільнення не йдеться, тож і компенсація невикористаної відпустки не виплачується.


акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3132

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865