Тривалість відпустки на дітей за двома підставами

290

Запитання

Жінка має двох дітей віком до 15 років. Одна дитина — з інвалідністю. Скільки їй надати днів додаткової відпустки на дітей?

Відповідь

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) передбачає додаткові відпустки на дітей для таких категорій працівників (ст. 19):
  • жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років;
  • жінка, яка має дитину з інвалідністю, у т. ч. з дитинства підгрупи А І групи;
  • жінка, яка усиновила дитину;
  • жінка, яка є одинокою матір’ю;
  • батько дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує дитину без матері (зокрема, у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • опікун дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • один із прийомних батьків.
Тривалість відпустки на дітей за однією підставою — 10 к. дн., за кількома підставами — 17 к. дн. (ст. 182-1 КЗпП; ст. 19 Закону про відпустки).

Мінсоцполітики у листі від 14.04.2008 № 235/0/15-08/13 роз’яснює, що кожна підстава для надання відпустки, визначена статтею 19 Закону про відпустки, — це окрема підстава. Такого висновку дійшли Мінпраці, Мін’юст і Головне науково-експертне управління Апарату ВР України за результатами правової експертизи питання.
 
Отже, додаткова відпустка матері надаватиметься за двома підставами як:
  • жінці, яка має двох дітей віком до 15 років;
  • матері дитини з інвалідністю.
З огляду на максимальну тривалість відпустки на дітей за кількома підставами (ч. 2 ст. 19 Закону про відпустки), жінка має право на 17 к. дн. відпустки.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
51227

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
4218

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4340