Екологічний податок: як уникнути штрафу

1066

Запитання

Як уникнути штрафних санкцій під час сплати екологічного податку?

Відповідь

Коефіцієнт до ставки екологічного податку встановлюють залежно від зони розміщення відходів у навколишньому природному середовищі, а саме:

  • «3» — в межах населеного пункту або на відстані менш як 3 км від таких меж;
  • «1» — на відстані від 3 км і більше від меж населеного пункту (п. 246.5 ст. 246 ПК).

Платникам екологічного податку слід ретельно визначати відстань від місця розміщення відходів на полігоні твердих побутових відходів до меж населеного пункту і застосовувати відповідну ставку коефіцієнта, щоб уникнути штрафних санкцій.

Якщо контролюючий орган самостійно визначає розмір екологічного податку за результатами податкової перевірки, то платникові податків доведеться сплатити штраф у розмірі:

  • 25% такої суми;
  • 50% суми — при повторному визначенні контролюючим органом суми податку протягом 1095 днів (п. 123.1 ст. 123 ПК).
Крім того, під час нарахування податку, визначеного контролюючим органом, — починаючи з робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податку, — нараховується пеня (ст. 129 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у  Дніпропетровській області
Екологічний податок: як уникнути штрафу Також читайте, як сплачується рентна плата за спеціальне використання води

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
20678

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3551

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
62934

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
329844