Екологічний податок: як уникнути штрафу

894

Запитання

Як уникнути штрафних санкцій під час сплати екологічного податку?

Відповідь

Коефіцієнт до ставки екологічного податку встановлюють залежно від зони розміщення відходів у навколишньому природному середовищі, а саме:

  • «3» — в межах населеного пункту або на відстані менш як 3 км від таких меж;
  • «1» — на відстані від 3 км і більше від меж населеного пункту (п. 246.5 ст. 246 ПК).

Платникам екологічного податку слід ретельно визначати відстань від місця розміщення відходів на полігоні твердих побутових відходів до меж населеного пункту і застосовувати відповідну ставку коефіцієнта, щоб уникнути штрафних санкцій.

Якщо контролюючий орган самостійно визначає розмір екологічного податку за результатами податкової перевірки, то платникові податків доведеться сплатити штраф у розмірі:

  • 25% такої суми;
  • 50% суми — при повторному визначенні контролюючим органом суми податку протягом 1095 днів (п. 123.1 ст. 123 ПК).
Крім того, під час нарахування податку, визначеного контролюючим органом, — починаючи з робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податку, — нараховується пеня (ст. 129 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у  Дніпропетровській області
Екологічний податок: як уникнути штрафу Також читайте, як сплачується рентна плата за спеціальне використання води

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
52719

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
240836

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24735

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43919