Робота в нічний час на вихідних: як оплатити

393

Запитання

Колективний договір установи передбачає за роботу в нічний час доплату — 40% годинної ставки за кожну годину роботи, а за роботу у вечірній час — 20%. Чи подвоювати оплату праці за роботу в нічний час на вихідних?

Відповідь

Працівникам, працю яких оплачують за годинними ставками, роботу в святковий день оплачують у подвійному розмірі (ст. 107 КЗпП).

Робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину такої роботи (ст. 108 КЗпП).

У нашому випадку працівники за роботу у нічний час отримують доплату в розмірі 40% годинної ставки за кожну годину роботи, а за роботу у вечірній час — 20%. Отже, якщо працівник виконує роботу у нічний чи вечірній час, у т. ч. у святковий день, йому нараховують доплату без подвоєння, на загальних підставах.

Пам’ятайте, що за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці доведеться сплатити штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєне порушення (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Джерело: лист Мінсоцполітики від 11.07.2018 № 1217/0/101-18/28

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206826

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82166