Чи виплатять декретні, якщо немає заробітку

398

Запитання

Працівниця протягом року перед вагітністю не мала заробітку. Чи виплачувати декретні?

Відповідь

Декретні надають працівницям, аби компенсувати втрату заробітної плати за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Їх розмір становить 100 % середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу.


Щоб визначити суму декретних, потрібно помножити середньоденну заробітну плату на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Водночас місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких працівниця не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

До поважних причин належать:
  • тимчасова непрацездатність,
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами,
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком,
  • відпустка без збереження заробітної плати.
Працівницям, які протягом 12 місяців перед початком відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами з поважних причин не мали заробітку, декретні фінансує Фонд соціального страхування України(ФСС) виходячи з посадового окладу.

Суму декретних розраховують із тарифної ставки або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

Зауважуємо, що з суми декретних, які фінансує ФСС, податки та внески не утримуються.

За інформацією Фонду соціального страхування України


меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64543

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6168

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49271

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
73049

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1133