Лікарняний із травмпункту без підпису головлікаря: чи оплачувати

817

Запитання

Працівник отримав лікарняний у травмпункті поза місцем проживання і роботи. Головний лікар закладу відмовився проставити підпис та печатку. Аргумент — травмпункти обслуговують усіх, незалежно від місця реєстрації і роботи. Бухгалтерія не приймає лікарняний для оплати без засвідченого підпису головлікаря. Чи підлягає лікарняний оплаті?

Відповідь

Підставою для призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).


Як видавати, продовжувати та обліковувати листки непрацездатності, визначає Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455).

Особам, які захворіли поза постійним місцем проживання і роботи — під час відрядження, відпустки, санаторно-курортного лікування тощо, листок непрацездатності (довідку) видає лікувально-профілактичний заклад за місцем їх тимчасового перебування — з дозволу головного лікаря та на число днів непрацездатності (п. 1.10 Інструкції № 455).

Головний лікар має підписати такий листок у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю» та засвідчити підпис круглою печаткою закладу охорони здоров’я. Відповідний запис потрібно зробити і в медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого (п. 3.8 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з ТВП, ФСС з НВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406).

Норму обумовлює прив’язка лікувальних закладів до певної адміністративно-територіальної одиниці для обслуговування хворих, що проживають і працюють на її території. Адміністративно-територіальна одиниця — область, район, місто, район у місті, селище, село.

Пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення — травмпункт — є структурним підрозділом територіальної поліклініки або амбулаторії сімейного лікаря, який надає невідкладну медичну допомогу пацієнтам у помешканнях та при безпосередньому зверненні, незалежно від місця проживання та реєстрації (п. 1.1 Примірного положення про пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення, затвердженого наказом МОЗ від 29.08.2008 № 500; далі — Наказ № 500).

З-поміж функцій таких пунктів, зокрема, видача листків непрацездатності строком до трьох днів (п. 3.19 Наказу № 500).

Листок непрацездатності, який видали у травмпункті, не потребує підпису головного лікаря, засвідченого круглою печаткою закладу охорони здоров’я. Комісія або уповноважений із соціального страхування підприємства може прийняти такий листок для оплати.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263139

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71978

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132234

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15574