Відповідь
Підставою для призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю є виданий у встановленому порядку
листок непрацездатності (
ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
Як видавати, продовжувати та обліковувати листки непрацездатності, визначає
Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455).
Особам, які захворіли поза постійним місцем проживання і роботи — під час
відрядження,
відпустки, санаторно-курортного лікування тощо, листок непрацездатності (довідку) видає лікувально-профілактичний заклад за місцем їх тимчасового перебування — з дозволу головного лікаря та на число днів непрацездатності (п. 1.10 Інструкції № 455).
Головний лікар має підписати такий листок у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю» та засвідчити підпис круглою печаткою закладу охорони здоров’я. Відповідний запис потрібно зробити і в медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого (
п. 3.8 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з ТВП, ФСС з НВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406).
Норму обумовлює прив’язка лікувальних закладів до певної адміністративно-територіальної одиниці для обслуговування хворих, що проживають і працюють на її території. Адміністративно-територіальна одиниця — область, район, місто, район у місті, селище, село.
Пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення — травмпункт — є структурним підрозділом територіальної поліклініки або амбулаторії сімейного лікаря, який надає невідкладну медичну допомогу пацієнтам у помешканнях та при безпосередньому зверненні, незалежно від місця проживання та реєстрації (
п. 1.1 Примірного положення про пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення, затвердженого наказом МОЗ від 29.08.2008 № 500; далі — Наказ № 500).
З-поміж функцій таких пунктів, зокрема, видача листків непрацездатності строком до трьох днів (п. 3.19 Наказу № 500).
Листок непрацездатності, який видали у травмпункті, не потребує підпису головного лікаря, засвідченого круглою печаткою закладу охорони здоров’я. Комісія або уповноважений із соціального страхування підприємства може прийняти такий листок для оплати.
У статті з'ясуємо особливості формування та оплати листка непрацездатності. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити собі роботу
У статті – усе, що треба бухгалтеру для розрахунку та нарахування лікарняних: розрахунковий період та приклади обчислення суми лікарняних, граничні розміри, оподаткування та відображення лікарняних у звітності.
Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
Сплатив? Відзвітуй! Це правило стосується будь-якого фінансування від держави, і ПФУ не виняток. У статті підкажемо, як заповнювати та подавати Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам.