Анонімна скарга як підстава для візиту інспектора праці

706

Запитання

Чи може інспектор праці провести перевірку на підставі анонімної скарги?

Відповідь

Ні, не може.

Держпраці проводить інспекційні відвідування, зокрема, за зверненням:

  • працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
  • фізичної особи, стосовно якої порушили правила оформлення трудових відносин.

Так скеровує пункт 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі — Порядок № 295).

Звернення громадян — це викладені письмово або усно пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги (ч. 1 ст. 3 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР; далі — Закон № 393).

Стаття 5 Закону № 393 визначає форми та вимоги до звернення, а стаття 8 декларує, що письмове звернення без зазначення місця проживання, яке не підписав автор (автори), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, є анонімним і розгляду не підлягає.

Суди теж уважають, що інспектування на підставі анонімної скарги порушує закон, оскільки таке інспектування не передбачає Порядок № 295 (рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 31.01.2019 № 260/1131/18).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що робити, коли ревізори вважають незаконною передплату бухгалтерського видання

Отримайте поради від колишнього ревізора: ☑️ Як проаналізувати претензії? ☑️ Які аргументи підготувати? ☑️ Як надати письмове пояснення? 📝 Скачайте зразок пояснення ревізорам.
4769

Анкета про виконання головним бухгалтером бюджетником своїх повноважень – зразок заповнення

⚡️Триває оцінювання діяльності головних бухгалтерів. Публікуємо зразок анкети про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень. Перевірте, чи коректно заповнили анкету у 2024 році, адже ще є час на виправлення.
84476