Працівнику встановили випробувальний строк: чи можна виплатити премію

1375

Запитання

Керівник установи прийняв працівника на роботу з випробувальним строком на три місяці. Чи можна працівнику виплачувати премію під час його випробувального строку?

Відповідь

Керівник установи, аби перевірити, чи відповідає працівник посаді, може встановити йому випробувальний строк, керуючись статтею 26 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Випробувальний строк встановлюйте працівнику, коли укладаєте з ним трудовий договір за його згодою. Строк дії трудового договору зазначте в наказі про прийняття на роботу працівника (лист Мінсоцполітики від 04.04.2012 № 54/06/187-12). Працівник має ознайомитися з цим наказом і розписатися в ньому.

Якщо працівнику встановили випробувальний строк, нараховуйте йому заробітну плату не нижчу, ніж передбачає штатний розпис для відповідної посади (ч. 2 ст. 26 КЗпП). Взаємовідносини установи з таким працівником скеровують норми законодавства про працю, правила внутрішнього трудового розпорядку, умови колективного договору, положення про оплату праці та преміювання тощо.

Щоб нарахувати та виплатити премію працівникам, керівник установи має затвердити положення про преміювання 2019 та погодити його з профспілковим комітетом.

У положенні про преміювання треба визначити:

  • працівників, на яких поширюєте дію преміальної системи;
  • показники і умови преміювання щодо кожної категорії працівників.

Преміюйте працівників за те, що вони якісно, своєчасно і в повному обсязі виконують свої обов’язки, які встановлюють, зокрема, посадові інструкції та положення про відповідні органи. Враховуйте також ініціативу кожного працівника, його особистий вклад у загальні результати роботи установи.

Отже, працівнику з випробувальним терміном встановлюйте премії згідно з вашим положенням про преміювання та обсягом виконаної ним роботи.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421753

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236336

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24149