Працівнику встановили випробувальний строк: чи можна виплатити премію

818

Запитання

Керівник установи прийняв працівника на роботу з випробувальним строком на три місяці. Чи можна працівнику виплачувати премію під час його випробувального строку?

Відповідь

Керівник установи, аби перевірити, чи відповідає працівник посаді, може встановити йому випробувальний строк, керуючись статтею 26 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Випробувальний строк встановлюйте працівнику, коли укладаєте з ним трудовий договір за його згодою. Строк дії трудового договору зазначте в наказі про прийняття на роботу працівника (лист Мінсоцполітики від 04.04.2012 № 54/06/187-12). Працівник має ознайомитися з цим наказом і розписатися в ньому.

Якщо працівнику встановили випробувальний строк, нараховуйте йому заробітну плату не нижчу, ніж передбачає штатний розпис для відповідної посади (ч. 2 ст. 26 КЗпП). Взаємовідносини установи з таким працівником скеровують норми законодавства про працю, правила внутрішнього трудового розпорядку, умови колективного договору, положення про оплату праці та преміювання тощо.

Щоб нарахувати та виплатити премію працівникам, керівник установи має затвердити положення про преміювання 2019 та погодити його з профспілковим комітетом.

У положенні про преміювання треба визначити:

  • працівників, на яких поширюєте дію преміальної системи;
  • показники і умови преміювання щодо кожної категорії працівників.

Преміюйте працівників за те, що вони якісно, своєчасно і в повному обсязі виконують свої обов’язки, які встановлюють, зокрема, посадові інструкції та положення про відповідні органи. Враховуйте також ініціативу кожного працівника, його особистий вклад у загальні результати роботи установи.

Отже, працівнику з випробувальним терміном встановлюйте премії згідно з вашим положенням про преміювання та обсягом виконаної ним роботи.

опитування бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшують заробіток працівників інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. У цьому огляді – про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024.
40361

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
196191

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
31240