Працівнику встановили випробувальний строк: чи можна виплатити премію

590

Запитання

Керівник установи прийняв працівника на роботу з випробувальним строком на три місяці. Чи можна працівнику виплачувати премію під час його випробувального строку?

Відповідь

Керівник установи, аби перевірити, чи відповідає працівник посаді, може встановити йому випробувальний строк, керуючись статтею 26 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Випробувальний строк встановлюйте працівнику, коли укладаєте з ним трудовий договір за його згодою. Строк дії трудового договору зазначте в наказі про прийняття на роботу працівника (лист Мінсоцполітики від 04.04.2012 № 54/06/187-12). Працівник має ознайомитися з цим наказом і розписатися в ньому.

Якщо працівнику встановили випробувальний строк, нараховуйте йому заробітну плату не нижчу, ніж передбачає штатний розпис для відповідної посади (ч. 2 ст. 26 КЗпП). Взаємовідносини установи з таким працівником скеровують норми законодавства про працю, правила внутрішнього трудового розпорядку, умови колективного договору, положення про оплату праці та преміювання тощо.

Щоб нарахувати та виплатити премію працівникам, керівник установи має затвердити положення про преміювання 2019 та погодити його з профспілковим комітетом.

У положенні про преміювання треба визначити:

  • працівників, на яких поширюєте дію преміальної системи;
  • показники і умови преміювання щодо кожної категорії працівників.

Преміюйте працівників за те, що вони якісно, своєчасно і в повному обсязі виконують свої обов’язки, які встановлюють, зокрема, посадові інструкції та положення про відповідні органи. Враховуйте також ініціативу кожного працівника, його особистий вклад у загальні результати роботи установи.

Отже, працівнику з випробувальним терміном встановлюйте премії згідно з вашим положенням про преміювання та обсягом виконаної ним роботи.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
230661

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
96204

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
92637