Чи можлива розстрочка заборгованості зі сплати ЄСВ

574

Запитання

Чи може установа розстрочити або відстрочити термін сплати єдиного соціального внеску?

Відповідь

Ні, розстрочка заборгованості зі сплати ЄСВ законодавством, що унормовує порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного соціального внеску, не передбачена.

Фінансовий стан платника не має жодного значення, адже незалежно від нього ЄСВ підлягає сплаті (ч. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464).

Якщо платник ЄСВ одночасно із зобов’язаннями зі сплати ЄСВ має інші зобов’язання, а саме — із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або перед іншими кредиторами, передусім виконують зобов’язання із сплати ЄСВ. Адже вони мають першочерговість у сплаті перед усіма іншими, окрім зобов’язань з виплати зарплати.

Коли платник несвоєчасно чи не в повному обсязі сплатить єдиний внесок, на нього очікуватиме відповідальність, встановлена законодавством.

По-перше, до нього застосують фінансові санкції.

По-друге, відповідати доведеться і посадовим особам, винним у порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного снеску. На них може очікувати відповідальність:

  • дисциплінарна;
  • адміністративна;
  • цивільно-правова;
  • кримінальна відповідальність.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
20586

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3509

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
62666

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
328703