Чи можлива розстрочка заборгованості зі сплати ЄСВ

434

Запитання

Чи може установа розстрочити або відстрочити термін сплати єдиного соціального внеску?

Відповідь

Ні, розстрочка заборгованості зі сплати ЄСВ законодавством, що унормовує порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного соціального внеску, не передбачена.

Фінансовий стан платника не має жодного значення, адже незалежно від нього ЄСВ підлягає сплаті (ч. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464).

Якщо платник ЄСВ одночасно із зобов’язаннями зі сплати ЄСВ має інші зобов’язання, а саме — із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або перед іншими кредиторами, передусім виконують зобов’язання із сплати ЄСВ. Адже вони мають першочерговість у сплаті перед усіма іншими, окрім зобов’язань з виплати зарплати.

Коли платник несвоєчасно чи не в повному обсязі сплатить єдиний внесок, на нього очікуватиме відповідальність, встановлена законодавством.

По-перше, до нього застосують фінансові санкції.

По-друге, відповідати доведеться і посадовим особам, винним у порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного снеску. На них може очікувати відповідальність:

  • дисциплінарна;
  • адміністративна;
  • цивільно-правова;
  • кримінальна відповідальність.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74442

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45908

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10798

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56150

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
260263