Учбова відпустка: як обчислити відпускні

314

Запитання

Як оплачувати учбову відпустку?

Відповідь

Якщо надаєте працівнику додаткову відпустку у зв’язку з навчанням — учбову відпустку, обчислюйте відпускні за Порядком обчислення середньої заробітної плати, який затвердив КМУ постановою від 08.02.1995 № 100.

Учбову відпустку надайте в календарних днях. Святкові та неробочі дні, які припали на період відпустки, виключіть і не оплачуйте їх.

Середню заробітну плату, з якої здійснюєте нарахування відпускних (далі — СЗП) обчислюйте за період, який працівник перебуває у трудових відносинах з установою (далі — розрахунковий період).

Якщо працівник працює в установі:

  • більше року — обчислюйте СЗП за останні 12 календарних місяці, що передують місяцю, у якому надаєте відпустку;
  • менше року — обчислюйте СЗП  з виплат за фактичний час роботи, а саме з 1 числа місяця, як працівник перебуває у трудових відносинах з установою, до 1 числа місяця, в якому надаєте відпустку.

Аби обчислити СЗП, поділіть сумарний заробіток працівника, який він отримав у відповідному розрахунковому періоді, на календарні дні такого періоду. Із розрахункового періоду виключіть визначені законом святкові і неробочі дні, які на нього припали.

Щоб порахувати суму відпускних, перемножите СЗП на число календарних днів учбової відпустки.

У всіх інших випадках збереження СЗП середньомісячну заробітну плату обчислюйте з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Працівникам, які пропрацювали в установі менше двох календарних місяців, СЗП обчислюйте з виплат за фактично відпрацьований час.

За інформацією Управління Держпраці у Миколаївській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Погодинна оплата праці: особливості 2024 року

Як впровадити погодинну оплату праці у 2024 році, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
81338

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
32279

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
29103