Перевели працівника: що з відпускними

324

Запитання

Як оплачувати час щорічної відпустки, якщо працівника перевели на інше підприємство?

Відповідь

Якщо звільняєте працівника, виплатіть йому грошову компенсацію за невикористану відпустку та додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Працівникам, яких переводять на інше підприємство, можете не виплачувати грошову компенсацію за не використані дні щорічних відпусток. Якщо працівник бажає, перерахуйте такі кошти на рахунок підприємства, до якого його перевели (ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Працівникам, які у перший рік роботи в установі безперервно працюють менше шести місяців, утім не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошову компенсацію, щорічну відпустку надають повної тривалості (п. 8 ч. 7 ст. 10 Закону про відпустки).

Калькулятор днів щорічної відпустки

Таким працівникам зарахують до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, час, який він не використав на попередньому місці роботи (ч. 3 ст. 9 Закону про відпустки).

Стаж роботи, що дає право на відпустку, обчислюватимуть із дати, з якої його обчислювали на попередньому місці роботи працівника.

Відпускні обчислюватимуть за «Порядком обчислення середньої заробітної плати» який КМУ затвердив постановою 08.02.1995 № 100.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
231132

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
96221

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
92653