Тривалість відпустки спеціаліста сільради, який працює неповний робочий день

258

Запитання

У колективному договорі спеціалісту сільської ради, який працює на 0,5 ставки, встановили щорічну основну відпустку неповної тривалості. Ревізори зафіксували це як порушення. Чи можна надавати відпустку неповної тривалості працівнику, який працює неповний робочий день?

Відповідь

Ні, не можна. І ось чому.

Неповний робочий день або неповний робочий тиждень можна встановити за угодою між працівником і роботодавцем як тоді, коли приймають працівника на роботу, так і згодом (ч. 1 ст. 56 КЗпП).

Робота в умовах неповного робочого тижня: як розрахувати відпускні

Спеціаліст може працювати на 0,5 або 0,25 ставки (посадового окладу). У такому разі для нього встановлюють відповідну пропорційну тривалість робочого дня або тижня. Заробітну плату нараховують пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не обмежує обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП), у т. ч. тривалості їхньої щорічної основної відпустки. Тож тривалість щорічної основної відпустки працівника, який працює на умовах неповного робочого часу, не повинна відрізнятися від тривалості такої відпустки працівника, який працює на такій самій посаді повний робочий день.

Відпускні працівнику, який працює на 0,5 ставки (посадового окладу), розраховують так само, як і для інших працівників. Тобто відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100, з огляду на середньомісячну зарплату (за останні 12 календарних місяців) та встановлену тривалість відпустки.

Зважайте лише на те, що оскільки розраховуєте середню заробітну плату з меншого посадового окладу, то й сума відпускних буде меншою.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9711