Чи можна відкликати голову місцевої ради зі щорічної відпустки

903

Запитання

Голові сільської ради надали щорічну відпустку. Та з’ясувалося, що він потрібен на роботі для вирішення робочих завдань. Чи можна відкликати голову сільської ради зі щорічної відпустки?

Відповідь

Відкликати працівника зі щорічної відпустки, відповідно до частини третьої статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, можна за його згодою лише:

  • аби відвернути стихійне лихо, виробничу аварію або негайно усунути їх наслідки;
  • аби відвернути нещасні випадки, простій, загибель або псування майна установи з додержанням вимог частини першої цієї статті;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Відкликаємо працівника з відпустки: 6 кроків

Законодавство передбачає й інші випадки, коли посадову особу органу місцевого самоврядування можна відкликати зі щорічної відпустки.

Варті уваги стаття 60 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) та Порядок відкликання державного службовця зі щорічної відпустки, затверджений постановою КМУ від 25.03.2016 № 230. Вони містять ще одну підставу — необхідність виконати невідкладне завдання, про яке не було і не могло бути відомо під час надання щорічної відпустки, за умови неможливості виконати таке завдання іншою уповноваженою на це особою.

Нагадаємо, що дія Закону № 889 поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон № 2493) та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування (п. 2 розд. VII Закону № 3723). Таку позицію підтримало Мінсоцполітики в листі від 19.04.2017 № 8285/0/2-17/28.

Отже, відкликати голову сільської ради зі щорічної відпустки можна лише:

  • якщо настали надзвичайні обставини;
  • аби виконати невідкладні завдання, про які не було і не могло бути відомо під час надання щорічної відпустки, за умови що такі завдання не може виконати інша уповноважена на це особа.

Відкликати зі щорічної відпустки з інших підстав законодавство не дозволяє.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9709