Чи можна надати авансом день відпочинку за роботу у вихідний

381

Запитання

Директор видав наказ про роботу у вихідний. Працівник просить компенсації — інший день відпочинку, але до роботи у вихідний. Чи можна надати?

Відповідь

Роботу у вихідні дні законодавство забороняє. Роботодавець може залучати працівників до роботи у вихідні за умов:

  1. виборний орган первинної профспілкової організації (профспілковий представник) надав попередню згоду;
  2. потребу працювати у вихідний спричинив винятковий випадок.

Оплата за роботу у вихідний день. Чи нараховувати надбавки та доплати

Виняткові випадки, що уможливлюють роботу у вихідний, — у статті 71 Кодексу законів про працю України (КЗпП):

  • відвернення/ліквідація наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій;
  • відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей;
  • відвернення загибелі людей або псування майна;
  • виконання невідкладних, наперед не передбачуваних робіт, від негайного виконання яких залежить нормальна робота підприємства чи підрозділів;
  • виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Роботодавець має узгодити з працівником компенсацію за роботу у вихідний. Стаття 72 КЗпП передбачає два види компенсації:

  1. інший день відпочинку;
  2. оплата у подвійному розмірі.

Інший день відпочинку можна надати лише після роботи у вихідний. Це обумовлюють статті 71–72 КЗпП. Норма вберігає роботодавців від імовірних ускладнень.

Приклад 1. Працівник відгуляв день відпочинку, а у вихідний, коли мав працювати, захворів.
Приклад 2. Працівник відгуляв день відпочинку і звільнився напередодні вихідного, коли мав працювати.

Інспектор праці кваліфікує надання іншого дня відпочинку до роботи у вихідний як «інші порушення у сфері праці». Штраф — одна мінзарплата (ст. 265 КЗпП).

Порада. Порядок використання «компенсаційних» днів відпочинку врегулюйте в Правилах внутрішнього трудового розпорядку або в окремому локальному акті, наприклад, у Положенні про порядок залучення працівників до роботи у вихідні, святкові й неробочі дні або в Порядку надання компенсації за роботу у вихідні, святкові, неробочі дні.

Наприклад, не пізніше трьох робочих днів після роботи у вихідний (святковий, неробочий) день працівник зобов’язаний подати на ім’я керівника закладу заяву з проханням оплатити йому роботу у вихідний день у подвійному розмірі або надати інший день відпочинку із зазначенням конкретної дати відпочинку. Термін подання заяви автоматично продовжується у разі відсутності працівника на роботі з поважних причин (хвороба, відрядження, відпустка тощо) — на термін такої відсутності.

Так запобіжите конфліктам із працівниками.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада знов подовжила дію воєнного стану – тепер до 13 травня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
14110

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 13 травня тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
39115

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117333

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
150779

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
4138