Доплата за використання в роботі деззасобів у навчальних закладах

599

Запитання

Прибиральниці навчального закладу щомісяця бухгалтер нараховує доплату за використання в роботі дезінфікувальних засобів. Хто ще з працівників, крім прибиральниці, має право отримувати таку доплату? Чи потрібно проводити атестацію робочого місця, щоб встановити таку надбавку працівникам?

Відповідь

Працівникам, які у своїй роботі використовують дезінфікувальні засоби, а також працівникам, які прибирають туалети, керівник має встановити доплату в розмірі 10% посадового (місячного) окладу (пп. «г» пп. 3 п. 3 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08. 2002 № 1298 та пп. «г» пп. 3 п. 4 наказу Міносвіти «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557).

Зазначені нормативно-правові акти не передбачають, що таку доплату треба встановлювати тільки прибиральницям. Таку доплату можна встановити всім працівникам, які використовують в роботі дезінфікувальні засоби, наприклад, помічникам вихователів тощо.

Нормативно-правові акти не передбачають, що таку доплату керівник має встановлювати тільки за результатами атестації робочого місця. ЇЇ встановлюють, коли працівник виконує роботу, під час якої застосовує дезінфікувальні засоби.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193