Коли та як оподатковувати ПДФО навчання працівників
Запитання
Аби підвищити професійний рівень своїх працівників, установа оплатила семінар, навчання та курси підвищення кваліфікації. Чи оподатковувати цю оплату ПДФО?
Відповідь
План перевірок Держпраці на 2020 рік ⋙
Кошти, які установа сплатила за участь працівника у семінарі, не оподатковують ПДФО за умови, що отримувачем інформаційно-консультативних послуг є установа, інтереси якої представляє працівник. Тобто договір про участь у семінарі уклала установа, а не працівник. Якщо ж за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, то кошти, які установа сплатила, слід вважати доходом працівника у вигляді додаткового блага та оподатковувати ПДФО за ставкою 18%.
У випадку коли установа направляє працівників на підготовку чи перепідготовку і укладає з вишами договір на навчання, керуйтеся підпунктом 165.1.21 Податкового кодексу України (ПК). Кошти, які установа сплачує на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних закладів освіти за навчання працівника, не оподатковують ПДФО, якщо за кожний місяць навчання сума не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати — 14 169 грн у 2020 році (пп. 165.1.21 ПК). Якщо ж установа сплатила більшу суму, ці кошти слід прирівнювати до додаткового блага та оподатковувати ПДФО за ставкою 18%.
А от оплату за курси підвищення кваліфікації, на які установа направляє працівника відповідно до законодавства, не включайте до складу оподатковуваного доходу такого працівника (пп. 165.1 37 ПК).