Коли та як оподатковувати ПДФО навчання працівників

241

Запитання

Аби підвищити професійний рівень своїх працівників, установа оплатила семінар, навчання та курси підвищення кваліфікації. Чи оподатковувати цю оплату ПДФО?

Відповідь

План перевірок Держпраці на 2020 рік ⋙

Кошти, які установа сплатила за участь працівника у семінарі, не оподатковують ПДФО за умови, що отримувачем інформаційно-консультативних послуг є установа, інтереси якої представляє працівник. Тобто договір про участь у семінарі уклала установа, а не працівник. Якщо ж за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, то кошти, які установа сплатила, слід вважати доходом працівника у вигляді додаткового блага та оподатковувати ПДФО за ставкою 18%.

У випадку коли установа направляє працівників на підготовку чи перепідготовку і укладає з вишами договір на навчання, керуйтеся підпунктом 165.1.21 Податкового кодексу України (ПК). Кошти, які установа сплачує на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних закладів освіти за навчання працівника, не оподатковують ПДФО, якщо за кожний місяць навчання сума не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати — 14 169 грн у 2020 році (пп. 165.1.21 ПК). Якщо ж установа сплатила більшу суму, ці кошти слід прирівнювати до додаткового блага та оподатковувати ПДФО за ставкою 18%.

А от оплату за курси підвищення кваліфікації, на які установа направляє працівника відповідно до законодавства, не включайте до складу оподатковуваного доходу такого працівника (пп. 165.1 37 ПК).

Коли та як оподатковувати ПДФО навчання працівників
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74408

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45845

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10754

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56136

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259945