Відпустка одинокій матері: чи можна поділити на частини

529

Запитання

Під час карантину одинока мати вирішила взяти додаткову відпустку на дітей і вимагає поділити її на дві частини. Вона бажає взяти п’ять календарних днів до вихідних, а після — ще п’ять. Чи може керівник установи задовольнити її прохання?

Відповідь

Калькулятор днів щорічної відпустки

Ні, не може. Пояснимо чому.

Коли надаєте працівникам відпустки, керуйтеся Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Додаткові відпустки на дітей належать до категорії соціальних відпусток (ст. 4, 19 Закону про відпустки).

Закон про відпустки передбачає, що на частини можна поділити тільки щорічні відпустки. Ці частини можуть бути будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна частина відпустки становитиме не менше 14 календарних днів (ч. 1 ст. 12 Закону про відпустки).

Натомість додаткова відпустка на дітей одинокій матері, яку надають відповідно до статті 19 Закону про відпустки, належить до соціальних відпусток і на відміну від щорічної відпустки її ділити на частини не можна. Такої позиції дотримується і Мінсоцполітики у листі від 15.07.2013 № 290/13/116-13 та від 12.05.2015 № 256/13/116-15).

Якщо працівниця має право на соціальну відпустку за двома підставами (зокрема, одинока мати, яка виховує двох і більше дітей віком до п’ятнадцяти років), то вона має використати таку відпустку, приміром, спочатку за однією підставою тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час за іншою підставою — тривалістю 7 календарних днів.

Якщо ж маєте тільки одну підставу, щоб надати працівниці додаткову відпустку на дітей, то надавайте таку відпустку повністю — на 10 календарних днів.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14321

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9906

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13041