Відпустка одинокій матері: чи можна поділити на частини

397

Запитання

Під час карантину одинока мати вирішила взяти додаткову відпустку на дітей і вимагає поділити її на дві частини. Вона бажає взяти п’ять календарних днів до вихідних, а після — ще п’ять. Чи може керівник установи задовольнити її прохання?

Відповідь

Калькулятор днів щорічної відпустки

Ні, не може. Пояснимо чому.

Коли надаєте працівникам відпустки, керуйтеся Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Додаткові відпустки на дітей належать до категорії соціальних відпусток (ст. 4, 19 Закону про відпустки).

Закон про відпустки передбачає, що на частини можна поділити тільки щорічні відпустки. Ці частини можуть бути будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна частина відпустки становитиме не менше 14 календарних днів (ч. 1 ст. 12 Закону про відпустки).

Натомість додаткова відпустка на дітей одинокій матері, яку надають відповідно до статті 19 Закону про відпустки, належить до соціальних відпусток і на відміну від щорічної відпустки її ділити на частини не можна. Такої позиції дотримується і Мінсоцполітики у листі від 15.07.2013 № 290/13/116-13 та від 12.05.2015 № 256/13/116-15).

Якщо працівниця має право на соціальну відпустку за двома підставами (зокрема, одинока мати, яка виховує двох і більше дітей віком до п’ятнадцяти років), то вона має використати таку відпустку, приміром, спочатку за однією підставою тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час за іншою підставою — тривалістю 7 календарних днів.

Якщо ж маєте тільки одну підставу, щоб надати працівниці додаткову відпустку на дітей, то надавайте таку відпустку повністю — на 10 календарних днів.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86644

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10148