Як скасувати навчальну відпустку через карантин у навчальних закладах

662

Запитання

Працівник, що заочно навчається в університеті, надав ще до початку карантину довідку-виклик на навчальну відпустку. У закладах освіти — карантин. Наказ про відпустку вже видали. Що робити?

Відповідь

Організація роботи бухгалтерської служби

Скасуйте наказ про відпустку.

Навчальну відпустку надають студентам-заочникам на період сесії:

  • на першому і другому курсі — 30 календарних днів;
  • на третьому і наступних курсах — 40 календарних днів.

Навчальну відпустку надають упродовж навчального року (ст. 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Постанова КМУ від 11.03.2020 № 211 заборонила учням та студентам відвідувати заклади освіти на час карантину. Навчальна відпустка — цільова, тому працівник втратив право на неї.

Якщо навчальна відпустка ще не почалася, працівник пише заяву про скасування відпустки.

Заява

У зв’язку із запровадженням карантину та забороною відвідувати заклади освіти прошу скасувати навчальну відпустку з (дата).

На підставі заяви роботодавець видає наказ, яким скасовує попередній наказ про надання відпустки.

Без заяви працівника не скасовуйте навчальну відпустку. Працівник може навчатися дистанційно. Проте попередьте працівника, що якщо йому перенесли сесію, і він не напише заяву, наступного разу не матиме права на навчальну відпустку.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9711