Як правильно написати заяву на відпустку

1255

Запитання

Працівник виявив бажання піти у відпустку відповідно до графіка. Як правильно написати заяву — вказати дату початку і дату закінчення відпустки чи лише кількість днів та з якого числа?

Відповідь

Кількість днів та дату початку відпустки. Пояснимо чому.

Якщо у графіку відпусток встановили чіткі дати відпустки і працівник не просить їх скоригувати на кілька днів, то окрему заяву на таку відпустку працівник взагалі може не подавати. Тоді підставою, щоб оформити наказ про відпустку, буде затверджений графік відпусток.

Якщо графік відпусток визначає лише період, приміром, квітень—травень, під час якого працівник може використати свою відпустку, то він має подати заяву і попросити надати відпустку з дня, який попередньо погодить з керівником. Цей день має бути у межах періоду, що запланований у графіку. Також треба зазначити тривалість відпустки.

Коли визначаєте тривалість щорічних відпусток, не враховуйте святкові та неробочі дні, зазначені у статті 73 КЗпП (ч. 2 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96‑ВР).

У заяві працівник може зазначити і повністю весь період, приміром, з 27 квітня 2020 року по 14 травня 2020 року. Але тоді спеціаліст кадрової служби має перевірити, чи правильно працівник розрахував дату, коли закінчується відпустка.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14178

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978