Як правильно написати заяву на відпустку

963

Запитання

Працівник виявив бажання піти у відпустку відповідно до графіка. Як правильно написати заяву — вказати дату початку і дату закінчення відпустки чи лише кількість днів та з якого числа?

Відповідь

Кількість днів та дату початку відпустки. Пояснимо чому.

Якщо у графіку відпусток встановили чіткі дати відпустки і працівник не просить їх скоригувати на кілька днів, то окрему заяву на таку відпустку працівник взагалі може не подавати. Тоді підставою, щоб оформити наказ про відпустку, буде затверджений графік відпусток.

Якщо графік відпусток визначає лише період, приміром, квітень—травень, під час якого працівник може використати свою відпустку, то він має подати заяву і попросити надати відпустку з дня, який попередньо погодить з керівником. Цей день має бути у межах періоду, що запланований у графіку. Також треба зазначити тривалість відпустки.

Коли визначаєте тривалість щорічних відпусток, не враховуйте святкові та неробочі дні, зазначені у статті 73 КЗпП (ч. 2 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96‑ВР).

У заяві працівник може зазначити і повністю весь період, приміром, з 27 квітня 2020 року по 14 травня 2020 року. Але тоді спеціаліст кадрової служби має перевірити, чи правильно працівник розрахував дату, коли закінчується відпустка.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151266

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14356