Зарплата один раз на місяць: чи буде відповідальність

619

Запитання

Чи можна працівникам установи виплачувати заробітну плату один раз на місяць, якщо вони самі напишуть заяви з відповідним проханням?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Заробітну плату керівник установи має виплачувати працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом, погодженим із профспілкою або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. А якщо таких органів немає, то з представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом.

Виплачувати заробітну плату працівникам потрібно не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після того, як закінчиться період, за який її виплачують (ст. 115 КЗпП).

Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітну плату виплачуйте напередодні.

Тож якщо керівник установи буде виплачувати працівникам заробітну плату один раз на місяць, він порушить вимоги статті 115 КЗпП. За такі дії законодавство передбачає відповідальність відповідно до частини 1 та 2 статті 41 КпАП, а саме — штраф у розмірі від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На сьогодні це від 510 до 1700 гривень. Якщо керівник установи повторно вчинить таке правопорушення, сума штрафу становитиме від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тобто від 1700 до 5100 гривень.

Зауважимо, що навіть заяви працівників не дають право керівнику установи порушувати законодавство.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263142

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71979

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132236

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15575