Зарплата один раз на місяць: чи буде відповідальність

971

Запитання

Чи можна працівникам установи виплачувати заробітну плату один раз на місяць, якщо вони самі напишуть заяви з відповідним проханням?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Заробітну плату керівник установи має виплачувати працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом, погодженим із профспілкою або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. А якщо таких органів немає, то з представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом.

Виплачувати заробітну плату працівникам потрібно не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після того, як закінчиться період, за який її виплачують (ст. 115 КЗпП).

Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітну плату виплачуйте напередодні.

Тож якщо керівник установи буде виплачувати працівникам заробітну плату один раз на місяць, він порушить вимоги статті 115 КЗпП. За такі дії законодавство передбачає відповідальність відповідно до частини 1 та 2 статті 41 КпАП, а саме — штраф у розмірі від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На сьогодні це від 510 до 1700 гривень. Якщо керівник установи повторно вчинить таке правопорушення, сума штрафу становитиме від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тобто від 1700 до 5100 гривень.

Зауважимо, що навіть заяви працівників не дають право керівнику установи порушувати законодавство.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
216523

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
404137

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
251166

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168537