Зарплата один раз на місяць: чи буде відповідальність

892

Запитання

Чи можна працівникам установи виплачувати заробітну плату один раз на місяць, якщо вони самі напишуть заяви з відповідним проханням?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Заробітну плату керівник установи має виплачувати працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом, погодженим із профспілкою або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. А якщо таких органів немає, то з представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом.

Виплачувати заробітну плату працівникам потрібно не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після того, як закінчиться період, за який її виплачують (ст. 115 КЗпП).

Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітну плату виплачуйте напередодні.

Тож якщо керівник установи буде виплачувати працівникам заробітну плату один раз на місяць, він порушить вимоги статті 115 КЗпП. За такі дії законодавство передбачає відповідальність відповідно до частини 1 та 2 статті 41 КпАП, а саме — штраф у розмірі від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На сьогодні це від 510 до 1700 гривень. Якщо керівник установи повторно вчинить таке правопорушення, сума штрафу становитиме від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тобто від 1700 до 5100 гривень.

Зауважимо, що навіть заяви працівників не дають право керівнику установи порушувати законодавство.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421752

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236336

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24149