Який документ регулює штрафи за готівкові порушення

5347

Запитання

Які штрафи за порушення готівкового обігу, зокрема перевищення ліміту каси або перевищення суми розрахунків готівкою? Чи застосовують фінансові санкції за 2020 і 2021 роки? Який нормативний документ їх встановлює?

Відповідь

Про деякі санкції можете не перейматися — їх вже скасували. Та є такі, що можуть добряче вдарити по кишені. Нумо розбиратися.

Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 № 436/95 встановлював штрафи, зокрема:

  • за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) до каси готівки — у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;
  • перевищення встановлених лімітів залишку готівки у касі — у двократному розмірі виявленої понадлімітної готівки за кожен день;
  • перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів — у розмірі 25% виданих під звіт сум.

Штрафи за порушення строків виплати зарплати можуть зрости

Однак цей документ скасував Указ Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» від 20.06.2019 № 418/2019. Норми скасували з 23.06.2019. Відповідно, від цієї дати контролери не зможуть їх застосувати до будь-яких минулих періодів.

Тобто, якщо ви перевищили ліміт каси, наприклад, у 2018 році, а податківці не встигли вас перевірити до 23 червня минулого року, ці штрафи вам не загрожують.

Наразі за перевищення граничних сум розрахунків готівкою передбачений адміністративний штраф за статтею 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розмір штрафу — від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг), тобто від 1700 до 3400 грн. За повторне порушення протягом року — від 500 до 1000 нмдг (8500–17 000 грн).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості бухгалтерського обліку в ОМС

У чому особливості бухгалтерського обліку органів місцевого самоврядування, якою має бути організація бухгалтерського обліку ОМС та облік специфічних для ОМС операцій – у даній експертній статті.
9593

Акт введення в експлуатацію основних засобів

Установа придбала обладнання, тож потрібно скласти акт введення в експлуатацію. Наводимо в статті акт введення в експлуатацію основних засобів, зразок та приклад заповнення
125289

Облік основних засобів 2025: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
364434

Акт списання основних засобів – бланк та зразок

Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів
147578