Який документ регулює штрафи за готівкові порушення

4805

Запитання

Які штрафи за порушення готівкового обігу, зокрема перевищення ліміту каси або перевищення суми розрахунків готівкою? Чи застосовують фінансові санкції за 2020 і 2021 роки? Який нормативний документ їх встановлює?

Відповідь

Про деякі санкції можете не перейматися — їх вже скасували. Та є такі, що можуть добряче вдарити по кишені. Нумо розбиратися.

Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 № 436/95 встановлював штрафи, зокрема:

  • за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) до каси готівки — у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;
  • перевищення встановлених лімітів залишку готівки у касі — у двократному розмірі виявленої понадлімітної готівки за кожен день;
  • перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів — у розмірі 25% виданих під звіт сум.

Штрафи за порушення строків виплати зарплати можуть зрости

Однак цей документ скасував Указ Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» від 20.06.2019 № 418/2019. Норми скасували з 23.06.2019. Відповідно, від цієї дати контролери не зможуть їх застосувати до будь-яких минулих періодів.

Тобто, якщо ви перевищили ліміт каси, наприклад, у 2018 році, а податківці не встигли вас перевірити до 23 червня минулого року, ці штрафи вам не загрожують.

Наразі за перевищення граничних сум розрахунків готівкою передбачений адміністративний штраф за статтею 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розмір штрафу — від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг), тобто від 1700 до 3400 грн. За повторне порушення протягом року — від 500 до 1000 нмдг (8500–17 000 грн).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26904

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108399

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
63986

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22567

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65459