Який документ регулює штрафи за готівкові порушення

4263

Запитання

Які штрафи за порушення готівкового обігу, зокрема перевищення ліміту каси або перевищення суми розрахунків готівкою? Чи застосовують фінансові санкції за 2020 і 2021 роки? Який нормативний документ їх встановлює?

Відповідь

Про деякі санкції можете не перейматися — їх вже скасували. Та є такі, що можуть добряче вдарити по кишені. Нумо розбиратися.

Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 № 436/95 встановлював штрафи, зокрема:

  • за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) до каси готівки — у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;
  • перевищення встановлених лімітів залишку готівки у касі — у двократному розмірі виявленої понадлімітної готівки за кожен день;
  • перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів — у розмірі 25% виданих під звіт сум.

Штрафи за порушення строків виплати зарплати можуть зрости

Однак цей документ скасував Указ Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» від 20.06.2019 № 418/2019. Норми скасували з 23.06.2019. Відповідно, від цієї дати контролери не зможуть їх застосувати до будь-яких минулих періодів.

Тобто, якщо ви перевищили ліміт каси, наприклад, у 2018 році, а податківці не встигли вас перевірити до 23 червня минулого року, ці штрафи вам не загрожують.

Наразі за перевищення граничних сум розрахунків готівкою передбачений адміністративний штраф за статтею 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розмір штрафу — від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг), тобто від 1700 до 3400 грн. За повторне порушення протягом року — від 500 до 1000 нмдг (8500–17 000 грн).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118637

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298839

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9681

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17781