Коли можна виплатити компенсацію за частину відпустки посадовій особі органів місцевого самоврядування

643

Запитання

Посадова особа органів місцевого самоврядування була у відпустці за вислугу років за минулий рік 10 календарних днів і брала частину щорічної відпустки на 20 календарних днів. Друга частина щорічної відпустки — 10 календарних днів запланована у графіку на жовтень. Але через виробничу ситуацію особа не братиме відпустку в жовтні. Чи можна виплатити компенсацію за дні невикористаної відпустки?

Відповідь

Можна, якщо закінчився робочий рік, за який працівник має невикористану частину відпустки.

Посадовим особам органів місцевого самоврядування (ОМС) надають щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів (к. дн.), а тим, які мають стаж служби в ОМС понад 10 років, надають додаткову відпустку тривалістю до 15 к. дн. ч. 5, 6 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III, Порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток, затверджений постановою КМУ від 27.04.1994 № 250).

За бажанням працівника частину щорічної відпустки замінюють грошовою компенсацією, якщо:

  • працівник має використати щорічну та додаткові відпустки тривалістю не менше ніж 24 к. дн.

    ч. 4 ст. 24 Закону України «Про відпустки»

    від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки);
  • робочий рік, за який працівник бажає отримати компенсацію за невикористані дні відпустки, закінчився.

В іншому випадку працівник ще не заробив дні відпустки, які можна компенсувати.

До щорічних відпусток належать, зокрема, основна відпустка й додаткова відпустка за стаж служби в ОМС як «інша додаткова відпустка, передбачена законодавством» (ст. 4 Закону про відпустки). Якщо посадова особа ОМС використала за попередній робочий рік 30 к. дн. щорічної відпустки, за 10 к. д. може отримати компенсацію.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
4335

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
24061

Місцеві бюджети 2024: які доходи й видатки

Місцеві бюджети 2024: ✔ доходи загального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи спеціального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи бюджету розвитку ✔ розмір надходжень у місцеві бюджети ✔ видатки місцевих бюджетів
33434