Де завіряти лікарняний суміснику

1379

Запитання

Працівник за основним місцем роботи надав листок непрацездатності. Але він працює ще й за сумісництвом. Чи потрібно завіряти копію листка непрацездатності на основному місці роботи, аби надати закладу, де працівник працює за сумісництвом?

Відповідь

Так потрібно. Пояснимо чому.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є листок непрацездатності (ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). Порядок видачі листка непрацездатності регламентує Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена Наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

За основним місцем роботи допомогу по тимчасовій непрацездатності або допомогу по вагітності та пологах установа надає на підставі оригіналу листка непрацездатності. А у разі роботи за сумісництвом — копії листка непрацездатності.

Що треба знати про е-лікарняний сумісника

Копію має засвідчити керівник із основного місця роботи своїм підписом і печаткою установи. Також до копії листка непрацездатності потрібно додати довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи (п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266). Якщо ж особа працює на кількох роботах за сумісництвом, вона додає ще й довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.

Врахуйте, що сумарна заробітна плата, з якої розраховуєте виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом, не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Погодинна оплата праці: особливості 2024 року

Як впровадити погодинну оплату праці у 2024 році, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
81341

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
32282

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
29103