Чи зберігаються кваліфікаційна категорія та педзвання вчителя на посаді за сумісництвом

1797
Автор
начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Запитання

Чи поширюється вища кваліфікаційна категорія, присвоєна за посадою викладача хімії та біології у закладі професійно-технічної освіти та звання «старший викладач» за оплати праці вчителя закладу загальної середньої освіти, який працює за сумісництвом?

Відповідь

За педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного закладу освіти до іншого, зберігають присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації згідно з пунктом 3.27 Типового положення.

Пункт 3.22 Типового положення передбачає, що за працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді, незалежно від тривалості перерви у роботі, зберігають присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.

Чи потрібно з педагогами укладати письмові трудові договори

Атестацію педагогічних працівників, які за основним місцем роботи та в закладах освіти, де вони працюють за сумісництвом, обіймають однакові посади, здійснюють за основним місцем роботи (п. 3.23 Типового положення).

Кваліфікаційну категорію та педагогічне звання, присвоєні педагогічному працівнику за результатами атестації, змінює своїм рішенням лише атестаційна комісія (п. 3.30 Типового положення).

Відповідно до пункту 24 Інструкції, підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання. У випадках переходу працівника з одного закладу до іншого на однакові посади або на посади, які відповідають профілю предмета, дисципліни, що викладається, оплату за звання зберігають до чергової атестації.

Водночас, відповідно до пункту 3.25 Типового положення вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.

Тому вчителю, який працює за сумісництвом та викладає предмети хімії та/або біології у закладі загальної середньої освіти, можна зберігати вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання, присвоєне за посадою викладача хімії та біології закладу професійно-технічної освіти за аналогією зазначених вище пунктів.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86876

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418