Чи підходить економічна освіта для посади «Бухгалтер (з дипломом магістра)»

5952

Запитання

Чи можна приймати на посаду «Бухгалтер (з дипломом магістра)» особу, в якої диплом магістра з економіки? У кваліфікаційних вимогах, вміщених до кваліфхарактеристики, зазначено: «...вища освіта відповідного напряму». Як визначити, який напрям відповідний?

Відповідь

Магістр з економіки відповідає кваліфікаційним вимогам до бухгалтера, якщо диплом про вищу освіту виданий до 01.09.2015.

Зразок посадової інструкції бухгалтера СКАЧАТИ

Вимоги до освіти за професією «Бухгалтер (з дипломом магістра)» визначаємо за кваліфікаційною характеристикою «Бухгалтера (з дипломом спеціаліста)», вміщеною до Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336:

Кваліфікаційні вимоги: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Коли розробляли кваліфхарактеристику, професія називалася «Бухгалтер (із дипломом спеціаліста)». Розробники КП змінили її на «Бухгалтер (з дипломом магістра)» у листопаді 2017-го (Зміна № 6 до КП). Попри зміну професійної назви роботи кваліфікаційну характеристику й досі не оновили.

Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII (далі — Закон № 1556) не оперує поняттям «напрям підготовки». Наразі в Законі № 1556 застосовують поняття «галузь знань».

Вища освіта — сукупність систематизованих знань, умінь і практичних навичок, способів мислення, професійних, світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей, інших компетентностей, здобутих у вищому навчальному закладі (науковій установі) у відповідній галузі знань за певною кваліфікацією на рівнях вищої освіти, що за складністю є вищими, ніж рівень повної загальної середньої освіти (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону № 1556).

Галузь знань — основна предметна область освіти і науки, що включає групу споріднених спеціальностей, за якими здійснюється професійна підготовка (п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону № 1556).

До 2010 року економічні спеціальності та спеціальність «Облік та аудит» належали до одного напряму освіти «Економіка і підприємництво» (Перелік напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями, затверджений постановою КМУ від 24.05.1997 № 507, втратив чинність 13.09.2010).

До 2015 року економічні спеціальності та спеціальність «Облік та аудит» належали до однієї галузі знань — «Економіка та підприємництво» (Перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста і магістра, затверджений постановою КМУ від 27.08.2010 № 787, втратив чинність 01.09.2015).

З 01.09.2015 спеціальність «Економіка» належить до галузі знань «Соціальні та поведінкові науки», а «Облік і оподаткування» — до галузі «Управління та адміністрування» (Перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затверджений постановою КМУ від 29.04.2015 № 266).

Отже, якщо диплом про вищу освіту виданий до 01.09.2015, економічна освіта відповідає напряму підготовки (галузі знань), що містить кваліфікаційна характеристика професії «Бухгалтер (з дипломом спеціаліста)». А з 01.09.2015 йдеться про різні галузі знань.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153093

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74915

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22061

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94210