Працівника відкликали з відпустки: чи повертати матеріальну допомогу

1514

Запитання

Під час відпустки вихователя виникла необхідність відкликати його з відпустки. Який наказ має видати керівник закладу і чи має працівник повернути відпускні та матеріальну допомогу? Як надалі вихователь може продовжити свою відпустку?

Відповідь

Державні гарантії права на відпустки, умови, тривалість і порядок, за яким їх надають працівникам, визначає Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Відкликати працівника можна лише зі щорічної основної відпустки, за його згодою і лише у випадках, які передбачає стаття 12 Закону про відпустки та стаття 79 КЗпП:

  • щоб відвернути стихійне лихо, виробничі аварії або негайно усунути їх наслідки;
  • щоб відвернути нещасні випадки, простій;
  • щоб відвернути загибель чи псування майна підприємства, установи, організації;
  • в інших випадках, які передбачає законодавство.
Увага: Якщо працівник відмовляється переривати таку відпустку, його відмова є порушенням трудового законодавства.

Зауважимо, що відкликати працівника з інших видів відпусток, навіть за його згодою, не можна. Тож якщо працівнику надали відпустку без збереження зарплати, наприклад, на час карантину, відкликати його з такої відпустки не можна.

Якщо ж керівник закладу має достатньо вагому причину, щоб відкликати працівника зі щорічної відпустки, то за письмовою заявою працівника він має видати наказ про відкликання зі щорічної відпустки, і чітко зазначити причину, дозволену законодавством. Частину щорічної відпустки, яку працівник не встиг використати, надавайте йому після ліквідації причини відкликання чи за згодою працівника перенесіть на інший період. Якщо працівника відкликали з відпустки, його працю оплачуйте з урахуванням тієї суми, що була нарахована як оплата невикористаної частини відпустки.

Законодавство не передбачає обов’язку повертати виплачену працівнику матеріальну допомогу на оздоровлення, якщо він не використає відпустку у зв’язку з тим, що його відкликали.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60480