У лікарняному сумісника зазначили дві установи: чи оплачувати його

280

Запитання

Працівник-сумісник приніс лікарняний, в якому лікар зазначив через кому обидва місця роботи. Чи це правомірно?

Відповідь

Ні, це неправильно. Оригінал листка непрацездатності подають за основним місцем роботи.

Листок непрацездатності лікар, що лікує, або молодший медпрацівник із медичною освітою має заповнити відповідно до Інструкції № 532.

Місце роботи в лікарняному записують зі слів пацієнта (п. 2.2 Інструкції № 532). У відповідному рядку зазначають повну назву і місцезнаходження установи (п. 3.1 Інструкції № 532).

Оригінал листка непрацездатності є підставою призначити працівникові допомогу з тимчасової непрацездатності за основним місцем роботи.

Якщо особа працює за сумісництвом і за трудовим договором/контрактом одночасно провадить підприємницьку чи іншу діяльність, підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності. Копію засвідчує керівник за основним місцем роботи підписом і, за наявності, печаткою (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Поясніть працівникові, що він надав неналежний документ і роботодавець не має права його прийняти. Поверніть йому лікарняний і порадьте звернутися до медзакладу, що видав документ.

У закладі виправлять помилку — закреслять назву установи, де працівник є сумісником, і засвідчать виправлення записом «Виправленому вірити», підписом лікаря, що лікує, і печаткою «Для листків непрацездатності» (п. 4.5 Інструкції № 532).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81445

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2169

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264589