Чи можливо заключити договір з попереднім підрядником

962

Запитання

У 2019 році був заключений договір на виконання капітального ремонту, в 2020 році його було продовжено. А у 2020 році проведено коригування по даному об'єкту і збільшено вартість по проекту. Сесією додатково виділено кошти на дані роботи. Чи можливо заключити договір саме з тим підрядником, що був спочатку?

Відповідь

Виникнення додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити, та виділення додаткових коштів слід вважати новим предметом закупівлі. Такої позиції дотримується Мінекономіки (лист від 4 вересня 2016 року № 3302-06/29640-06).

Тому замовник:

  • вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану закупівель;
  • проводить закупівлю з огляду на вартісні межі предмета закупівлі відповідно до Закону № 922.

Тобто, якщо очікувана вартість предмета закупівлі до 50 тисяч, замовник може укласти договір із вибраним виконавцем робіт. У такому разі не треба враховувати вже проведені у цьому році закупівлі за цим предметом закупівлі, якщо за ним укладені відповідні договори.

Якщо очікувана вартість від 50 тисяч до 1,5 млн – треба проводити спрощену закупівлю, якщо сума понадпорогова – проводити конкурентну процедуру закупівлі.

Зважте на винятки для проведення спрощеної закупівлі та відкритих торгів.

Законодавець передбачив право замовника:

  • не застосовувати спрощену закупівлю, зокрема, якщо роботи можуть бути виконані виключно певним суб’єктом господарювання за відсутності конкуренції з технічних причин (п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону № 922). Або якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника - протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 % ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури (п. 5 ч. 7 ст. 3);
  • застосувати переговорну процедуру, якщо роботи можуть бути виконані виключно певним суб’єктом господарювання за відсутності конкуренції з технічних причин (п. 2 ч. 2 ст. 40). Або якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника - протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендера (п. 2 ч. 2 ст. 40).

Тобто якщо замовник може обгрунтувати необхідність провести закупівлю нового предмета на таких умовах, він зможе не застосовувати спрощену закупівлю/відкриті торги.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4757

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1477

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5892

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4745