Чи можливо заключити договір з попереднім підрядником

782

Запитання

У 2019 році був заключений договір на виконання капітального ремонту, в 2020 році його було продовжено. А у 2020 році проведено коригування по даному об'єкту і збільшено вартість по проекту. Сесією додатково виділено кошти на дані роботи. Чи можливо заключити договір саме з тим підрядником, що був спочатку?

Відповідь

Виникнення додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити, та виділення додаткових коштів слід вважати новим предметом закупівлі. Такої позиції дотримується Мінекономіки (лист від 4 вересня 2016 року № 3302-06/29640-06).

Тому замовник:

  • вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану закупівель;
  • проводить закупівлю з огляду на вартісні межі предмета закупівлі відповідно до Закону № 922.

Тобто, якщо очікувана вартість предмета закупівлі до 50 тисяч, замовник може укласти договір із вибраним виконавцем робіт. У такому разі не треба враховувати вже проведені у цьому році закупівлі за цим предметом закупівлі, якщо за ним укладені відповідні договори.

Якщо очікувана вартість від 50 тисяч до 1,5 млн – треба проводити спрощену закупівлю, якщо сума понадпорогова – проводити конкурентну процедуру закупівлі.

Зважте на винятки для проведення спрощеної закупівлі та відкритих торгів.

Законодавець передбачив право замовника:

  • не застосовувати спрощену закупівлю, зокрема, якщо роботи можуть бути виконані виключно певним суб’єктом господарювання за відсутності конкуренції з технічних причин (п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону № 922). Або якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника - протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 % ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури (п. 5 ч. 7 ст. 3);
  • застосувати переговорну процедуру, якщо роботи можуть бути виконані виключно певним суб’єктом господарювання за відсутності конкуренції з технічних причин (п. 2 ч. 2 ст. 40). Або якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника - протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендера (п. 2 ч. 2 ст. 40).

Тобто якщо замовник може обгрунтувати необхідність провести закупівлю нового предмета на таких умовах, він зможе не застосовувати спрощену закупівлю/відкриті торги.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3532

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34649

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5576

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29022