Повернули передоплату чи переглянули ціну операції, яка не є об’єктом/звільнена від оподаткування ПДВ: як відобразити у ПДВ-декларації

727

Запитання

У якому рядку податкової декларації з ПДВ відобразити коригування обсягів операцій, які не є об’єктом оподаткування ПДВ (ст. 196 ПК), операцій з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначають відповідно до підпунктів 186.2, 186.3 ПК за межами митної території України, та операцій, які звільнені від оподаткування, яке відбулося у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема, й наступний за постачанням перегляд цін, перерахунком у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або поверненням постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг?

Відповідь

Бюджетні новації — 2021

Відповідно до підпункту 6 пункту 3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21, у рядку 5 декларації вказують обсяги операцій:

  • з постачання товарів/послуг, які відповідно до статті 196 ПК включені до переліку операцій, що не є об’єктом оподаткування;
  • постачання послуг за межами митної території України та послуг, що здійснюються за межами митної території України, з урахуванням їх місця постачання відповідно до підпунктів 186.2, 186.3 ПК;
  • постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197 ПК, тимчасово звільнених від оподаткування відповідно до підрозділу 2 розділу XX ПК та звільнених відповідно до міжнародних договорів (угод).

Такі обсяги вказуються з урахуванням коригувань, здійснених за такими операціями.

Для платників податку, які заповнюють рядок 5, та підприємств/організацій осіб з інвалідністю обов’язковим є подання Додатку 6 (Д 6).

Виходячи із зазначеного, зменшення/збільшення обсягів операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ (ст. 196 ПК), операцій з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до підпунктів 186.2, 186.3 ПК за межами митної території України, операцій, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПК, підрозд. 2 розд. XX ПК, міжнародні договори/угоди), яке відбувається у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунком у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або поверненням постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, відображаються у рядку 5 декларації.

(Категорія 101.23 «ЗІР»)

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
151600

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
33778

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
410698

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6606