Повернули передоплату чи переглянули ціну операції, яка не є об’єктом/звільнена від оподаткування ПДВ: як відобразити у ПДВ-декларації

331

Запитання

У якому рядку податкової декларації з ПДВ відобразити коригування обсягів операцій, які не є об’єктом оподаткування ПДВ (ст. 196 ПК), операцій з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначають відповідно до підпунктів 186.2, 186.3 ПК за межами митної території України, та операцій, які звільнені від оподаткування, яке відбулося у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема, й наступний за постачанням перегляд цін, перерахунком у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або поверненням постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг?

Відповідь

Бюджетні новації — 2021

Відповідно до підпункту 6 пункту 3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21, у рядку 5 декларації вказують обсяги операцій:

  • з постачання товарів/послуг, які відповідно до статті 196 ПК включені до переліку операцій, що не є об’єктом оподаткування;
  • постачання послуг за межами митної території України та послуг, що здійснюються за межами митної території України, з урахуванням їх місця постачання відповідно до підпунктів 186.2, 186.3 ПК;
  • постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197 ПК, тимчасово звільнених від оподаткування відповідно до підрозділу 2 розділу XX ПК та звільнених відповідно до міжнародних договорів (угод).

Такі обсяги вказуються з урахуванням коригувань, здійснених за такими операціями.

Для платників податку, які заповнюють рядок 5, та підприємств/організацій осіб з інвалідністю обов’язковим є подання Додатку 6 (Д 6).

Виходячи із зазначеного, зменшення/збільшення обсягів операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ (ст. 196 ПК), операцій з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до підпунктів 186.2, 186.3 ПК за межами митної території України, операцій, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПК, підрозд. 2 розд. XX ПК, міжнародні договори/угоди), яке відбувається у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунком у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або поверненням постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, відображаються у рядку 5 декларації.

(Категорія 101.23 «ЗІР»)

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
52723

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24735

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
4383