Коли ознайомлювати працівників із графіками змінності

2125

Запитання

В установі деякі працівники виходять на роботу за графіками змінності. За скільки днів до початку зміни треба їх ознайомити з такими графіками?

Відповідь


Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачають правила внутрішнього трудового розпорядку і графіки змінності у відповідності із законодавством (ст. 57 КЗпП). Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП).

Під час змінних робіт працівники чергуються за змінами рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку (ст. 58 КЗпП). Режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку працівників конкретної установи керівник установи встановлює самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі і обов’язково має дотримати норми законодавства про працю.

Графік змінності — розробити і не переплатити

В Україні чинні Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій затверджує постанова Держкомпраці СРСР за погодженням з ВЦРПС від 20.07.84 № 213 (далі — Типові правила) в частині, що не суперечить Конституції і законам України.

Графіки змінності доводяться до відома працівників, як правило, не пізніше ніж за один місяць до введення їх у дію (п. 13 Типових правил, лист Мінпраці від 05.05.2011 № 149/13/116-11).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота в нічний час у 2025 році: приклади оплати

Робота в нічний час має особливості оплати. У статті говоримо, хто має право на нічну доплату, у якому розмірі, та як правильно розрахувати оплату. Розглянемо приклади для працівників бюджетної сфери — сторожа та оператора котельні
65098

Норми робочого часу та виробничий календар 2025

Скачайте виробничий календар на 2025 рік, складений з урахуванням дії воєнного стану. У матеріалі — норми робочого часу для 5- та 6-денного робочого тижня, розрахунок робочих і вихідних днів.
15315

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
19609

Табель обліку робочого часу 2025 — бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
187230