Коли ознайомлювати працівників із графіками змінності

1298

Запитання

В установі деякі працівники виходять на роботу за графіками змінності. За скільки днів до початку зміни треба їх ознайомити з такими графіками?

Відповідь


Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачають правила внутрішнього трудового розпорядку і графіки змінності у відповідності із законодавством (ст. 57 КЗпП). Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП).

Під час змінних робіт працівники чергуються за змінами рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку (ст. 58 КЗпП). Режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку працівників конкретної установи керівник установи встановлює самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі і обов’язково має дотримати норми законодавства про працю.

Графік змінності — розробити і не переплатити

В Україні чинні Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій затверджує постанова Держкомпраці СРСР за погодженням з ВЦРПС від 20.07.84 № 213 (далі — Типові правила) в частині, що не суперечить Конституції і законам України.

Графіки змінності доводяться до відома працівників, як правило, не пізніше ніж за один місяць до введення їх у дію (п. 13 Типових правил, лист Мінпраці від 05.05.2011 № 149/13/116-11).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 11 серпня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
16873

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 11 серпня 2024 року тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
50168

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
12153

Гнучкий режим роботи

Гнучкий режим роботи може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
9525