Чи потрібно ОМС застосовувати граничні суми на придбання матеріальних цінностей

2763

Запитання

Ми новостворена територіальна громада. Граничні суми на придбання автомобілів, меблів та іншого обладнання рішенням сесії не затверджували. Чи потрібно нам враховувати граничні суми на придбання, встановлені Кабміном?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп’ютерів, придбання і утримання мобільних телефонів вперше були затверджені постановою Кабміну від 04.04.2001 № 332 (далі — Постанова № 32). Періодично Уряд уносив несуттєві зміни до цього документа та збільшував граничні суми на придбання.

Утім, у 2016 році вимоги постанови для ОМС змінилися кардинально. Постанова Кабміну від 04.02.2016 № 102 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2001 р. № 332» (далі — Постанова № 102) із норм Постанови № 332 виключила вимоги щодо застосування її установами, які утримуються з місцевого бюджету. Отже, з дати, коли набрала чинності Постанова № 102, а саме з 26.02.2016, ОМС не зобов’язані застосовувати граничні суми на придбання автомобілів, меблів та іншого обладнання, затверджені Постановою № 332.

Також Уряд рекомендував ОМС протягом місяця з урахуванням вимог Постанови № 332 затвердити граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів (п. 2 Постанови № 102).

Отже, якщо ОМС такий документ не затвердив, враховувати граничні суми на придбання автомобілів, меблів та іншого обладнання він не зобов’язаний.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста – важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Дізнаємося, як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Закріпимо все на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення.
16926

Стаж служби в ОМС: як обчислювати швидко та без помилок

Вислуга років пов’язана з певними заохоченнями, які отримують службовці органів місцевого самоврядування. Через це питання кількості місяців стажу є суттєвим: це й надбавка, й додаткові дні відпустки. Як визначається стаж в ОМС – у цьому огляді.
14070

Облік безоплатно отриманих основних засобів

Бюджетні установи отримують основні засоби без оплати: від юридичних і фізичних осіб як дарунок, а також від інших бюджетних установ. Як показати в обліку дарунки – від отримання до амортизації.
27179