Законодавство зазнало змін. Чи потрібно коригувати колективний договір

406
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Законодавство, яким керується бухгалтер, коли нараховує зарплату, зазнало змін. Чи потрібно такі зміни вносити до діючого колективного договору установи?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Колективний договір сторони укладають на основі чинного законодавства та прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин та узгодження інтересів працівників і роботодавців (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII; далі — Закон № 3356).

Зміни та доповнення до колективного договору протягом строку його дії можна вносити тільки за взаємною згодою сторін у порядку, який визначає колективний договір (ст. 14 Закону № 3356). Тому ще на етапі роботи з проєктом колективного договору сторонам слід визначити в ньому порядок, за яким вони вноситимуть зміни і доповнення.

Вносити зміни треба обов’язково, якщо їх обумовлюють зміни законодавства чи колективних угод вищого рівня та чинність їхніх норм поширюється на суб’єктів сторін колективного договору.

Підставою для внесення змін може бути, наприклад, не встановлена при укладенні колективного договору тривалість додаткових відпусток працівникам з ненормованим робочим днем або тривалість додаткових відпусток працівникам, зайнятим у важких і шкідливих умовах праці, які встановлюють за результатами проведеної атестації тощо.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14293

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9897

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13032