Законодавство зазнало змін. Чи потрібно коригувати колективний договір

315
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Законодавство, яким керується бухгалтер, коли нараховує зарплату, зазнало змін. Чи потрібно такі зміни вносити до діючого колективного договору установи?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Колективний договір сторони укладають на основі чинного законодавства та прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин та узгодження інтересів працівників і роботодавців (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII; далі — Закон № 3356).

Зміни та доповнення до колективного договору протягом строку його дії можна вносити тільки за взаємною згодою сторін у порядку, який визначає колективний договір (ст. 14 Закону № 3356). Тому ще на етапі роботи з проєктом колективного договору сторонам слід визначити в ньому порядок, за яким вони вноситимуть зміни і доповнення.

Вносити зміни треба обов’язково, якщо їх обумовлюють зміни законодавства чи колективних угод вищого рівня та чинність їхніх норм поширюється на суб’єктів сторін колективного договору.

Підставою для внесення змін може бути, наприклад, не встановлена при укладенні колективного договору тривалість додаткових відпусток працівникам з ненормованим робочим днем або тривалість додаткових відпусток працівникам, зайнятим у важких і шкідливих умовах праці, які встановлюють за результатами проведеної атестації тощо.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153064

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74911

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22056

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94205