Законодавство зазнало змін. Чи потрібно коригувати колективний договір

279
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Законодавство, яким керується бухгалтер, коли нараховує зарплату, зазнало змін. Чи потрібно такі зміни вносити до діючого колективного договору установи?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Колективний договір сторони укладають на основі чинного законодавства та прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин та узгодження інтересів працівників і роботодавців (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII; далі — Закон № 3356).

Зміни та доповнення до колективного договору протягом строку його дії можна вносити тільки за взаємною згодою сторін у порядку, який визначає колективний договір (ст. 14 Закону № 3356). Тому ще на етапі роботи з проєктом колективного договору сторонам слід визначити в ньому порядок, за яким вони вноситимуть зміни і доповнення.

Вносити зміни треба обов’язково, якщо їх обумовлюють зміни законодавства чи колективних угод вищого рівня та чинність їхніх норм поширюється на суб’єктів сторін колективного договору.

Підставою для внесення змін може бути, наприклад, не встановлена при укладенні колективного договору тривалість додаткових відпусток працівникам з ненормованим робочим днем або тривалість додаткових відпусток працівникам, зайнятим у важких і шкідливих умовах праці, які встановлюють за результатами проведеної атестації тощо.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86875

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418