Законодавство зазнало змін. Чи потрібно коригувати колективний договір

518
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Законодавство, яким керується бухгалтер, коли нараховує зарплату, зазнало змін. Чи потрібно такі зміни вносити до діючого колективного договору установи?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Колективний договір сторони укладають на основі чинного законодавства та прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин та узгодження інтересів працівників і роботодавців (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII; далі — Закон № 3356).

Зміни та доповнення до колективного договору протягом строку його дії можна вносити тільки за взаємною згодою сторін у порядку, який визначає колективний договір (ст. 14 Закону № 3356). Тому ще на етапі роботи з проєктом колективного договору сторонам слід визначити в ньому порядок, за яким вони вноситимуть зміни і доповнення.

Вносити зміни треба обов’язково, якщо їх обумовлюють зміни законодавства чи колективних угод вищого рівня та чинність їхніх норм поширюється на суб’єктів сторін колективного договору.

Підставою для внесення змін може бути, наприклад, не встановлена при укладенні колективного договору тривалість додаткових відпусток працівникам з ненормованим робочим днем або тривалість додаткових відпусток працівникам, зайнятим у важких і шкідливих умовах праці, які встановлюють за результатами проведеної атестації тощо.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27488

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29047

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149397

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14423