Як показати у Податковому розрахунку виплати померлого працівника

7039

Запитання

Працівник помер. Як відобразити в Податковому розрахунку його зарплату за квітень 2021-го, яку виплатили його донці? Зазначати код покійного чи його доньки? Чи правильно, що із зарплати покійного утримали ПДФО та військовий збір і нарахували на неї ЄСВ?

Відповідь

ПДФО утримуйте із доходів померлого працівника, що нарахували на його користь за останній податковий період (п. 162.3 Податкового кодексу України; ПК). Останнім податковим періодом вважають період, що закінчується днем, на який припадає смерть працівника. Якщо доходів не нарахували, ПДФО не сплачують.

Об’єкт оподаткування військовим збором — доходи, які визначає стаття 163 ПК, зокрема загальний місячний чи річний оподатковуваний дохід (пп. 163.1.1, пп. 1.2 п. 16-1 підрозд.10 розд. ХХ ПК).

Рахуємо податки із заробітної плати 2021

Зарплату померлого,* у т. ч. за день смерті, оподатковують ПДФО — 18% та військовим збором — 1,5% як зазвичай.

* У т. ч. за час відпустки, перебування на лікарняному.

У додатку 4ДФ до Податкового розрахунку за ІІ квартал за квітень покажіть у графах:

3а, 3За загальним правилом всю зарплату, яку нарахували й виплатили, у т. ч. компенсацію за невикористані відпустки та лікарняні
4а, 4Суми ПДФО та військового збору, які утримали і сплатили
6Ознаку доходу «101»
8 (дата звільнення з роботи)Дату смерті

Після смерті реєстраційний номер облікової картки особи вважають недійсним. Але у графі 2 «Податковий номер» Податкового розрахунку все одно зазначте номер облікової картки померлого, а не його родича, який фактично отримав дохід (ЗІР, категорія 103.25).

У додатку 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» до Податкового розрахунку відображають інформацію про внесення застрахованих осіб до Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Додаток 5 до Податкового розрахунку аналогічний Таблиці 5 Звіту з ЄСВ. Додаток 5 до Податкового розрахунку за квартал не потрібно розбивати за місяцями.

Подайте додаток Д5 за II квартал 2021 року, оскільки дата смерті працівника припадає на квітень 2021-го.

Зміни в трудових відносинах покажіть у Додатку Д5 у реквізитах:

8, 9Реєстраційний номер облікової картки і ПІБ померлого працівника
10 (період трудових відносин) у графі «дата закінчення»Дату смерті працівника за даними свідоцтва про смерть
16 (підстави для припинення трудових відносин)Номер і дату наказу про припинення трудових відносин у зв’язку зі смертю працівника

На виплати, які нарахували померлому працівникові за період, який закінчується днем його смерті, нараховуйте та сплачуйте ЄСВ на загальних підставах (ЗІР, категорія 201.03).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54707

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2536

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81709