Як показати у Податковому розрахунку виплати померлого працівника

7393

Запитання

Працівник помер. Як відобразити в Податковому розрахунку його зарплату за квітень 2021-го, яку виплатили його донці? Зазначати код покійного чи його доньки? Чи правильно, що із зарплати покійного утримали ПДФО та військовий збір і нарахували на неї ЄСВ?

Відповідь

ПДФО утримуйте із доходів померлого працівника, що нарахували на його користь за останній податковий період (п. 162.3 Податкового кодексу України; ПК). Останнім податковим періодом вважають період, що закінчується днем, на який припадає смерть працівника. Якщо доходів не нарахували, ПДФО не сплачують.

Об’єкт оподаткування військовим збором — доходи, які визначає стаття 163 ПК, зокрема загальний місячний чи річний оподатковуваний дохід (пп. 163.1.1, пп. 1.2 п. 16-1 підрозд.10 розд. ХХ ПК).

Рахуємо податки із заробітної плати 2021

Зарплату померлого,* у т. ч. за день смерті, оподатковують ПДФО — 18% та військовим збором — 1,5% як зазвичай.

* У т. ч. за час відпустки, перебування на лікарняному.

У додатку 4ДФ до Податкового розрахунку за ІІ квартал за квітень покажіть у графах:

3а, 3За загальним правилом всю зарплату, яку нарахували й виплатили, у т. ч. компенсацію за невикористані відпустки та лікарняні
4а, 4Суми ПДФО та військового збору, які утримали і сплатили
6Ознаку доходу «101»
8 (дата звільнення з роботи)Дату смерті

Після смерті реєстраційний номер облікової картки особи вважають недійсним. Але у графі 2 «Податковий номер» Податкового розрахунку все одно зазначте номер облікової картки померлого, а не його родича, який фактично отримав дохід (ЗІР, категорія 103.25).

У додатку 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» до Податкового розрахунку відображають інформацію про внесення застрахованих осіб до Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Додаток 5 до Податкового розрахунку аналогічний Таблиці 5 Звіту з ЄСВ. Додаток 5 до Податкового розрахунку за квартал не потрібно розбивати за місяцями.

Подайте додаток Д5 за II квартал 2021 року, оскільки дата смерті працівника припадає на квітень 2021-го.

Зміни в трудових відносинах покажіть у Додатку Д5 у реквізитах:

8, 9Реєстраційний номер облікової картки і ПІБ померлого працівника
10 (період трудових відносин) у графі «дата закінчення»Дату смерті працівника за даними свідоцтва про смерть
16 (підстави для припинення трудових відносин)Номер і дату наказу про припинення трудових відносин у зв’язку зі смертю працівника

На виплати, які нарахували померлому працівникові за період, який закінчується днем його смерті, нараховуйте та сплачуйте ЄСВ на загальних підставах (ЗІР, категорія 201.03).

опитування бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір 2024 – зміни

Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, у т.ч. фінансування ЗСУ. Військовий збір існує з 2014 року, але з 01 жовтня 2024 року відбудеться його збільшення. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у цьому огляді.
59284

Звіт ЄСВ: зразок заповнення та бланк

Звіт ЄСВ – так до сих пір часто називають Податковий розрахунок, що містить дані не лише про ЄСВ, але й про ПДФО та військовий збір. До вашої уваги склад Звіту ЄСВ і приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
149840

Призупинення дії трудового договору: що в Податковому розрахунку

З консультації дізнаєтеся, чи зазначати в Додатку Д5 реквізити наказу про призупинення дії трудового договору, як заповнити при цьому Додатки Д1 та 4ДФ, а також, як бути з ЄСВ з мінімальної бази
16896

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
3418

Відрахування із заробітної плати 2024

У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
13000