Чи має право бухгалтер утримувати профспілкові внески з лікарняних

4261
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник установи надав до бухгалтерії листок непрацездатності. Чи має право бухгалтер утримувати з лікарняних профспілкові внески?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо чому.

Сплата членських профспілкових внесків — один із статутних обов’язків члена профспілки та одна з ознак належності до профспілки, сприяння її діяльності й організаційному зміцненню.

Безготівкові щомісячні членські профспілкові внески сплачують за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю про їхнє утримання із заробітної плати в розмірах, визначених статутом профспілки, впродовж усього періоду роботи в установі, організації (п. 4.3 Рекомендацій щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків, затверджених постановою Президії Федерації професійних спілок України від 21.09.2006 № П-6-15; далі — Рекомендації).

Членські профспілкові внески утримують із заробітної плати члена профспілки та виплат, віднесених до фонду оплати праці відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5 (далі — Інструкція № 5).

Допомогу з тимчасової непрацездатності згідно з пунктом 3.2 Інструкції № 5 не включають до фонду оплати праці і, відповідно, утримувати з неї профспілкові внески не можна (п. 3.3 Рекомендацій).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
72617

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47768