Працівник захворів під час відпустки при народженні дитини: чи продовжувати відпустку

1877
Автор
експерт із кадрових питань, Київ

Запитання

Працівник оформив оплачувану відпустку при народженні дитини. Під час відпустки він захворів, про що надав листок непрацездатності. Чи оплачувати лікарняний? Чи подовжувати відпустку?

Відповідь

Якщо працівник захворів під час відпустки при народженні дитини — відпустку не переносьте, листок непрацездатності не оплачуйте.

Гарантії щодо соціального захисту працівників у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Так, у разі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування у щорічній основній чи додатковій відпустці працівнику надають допомогу з тимчасової непрацездатності в порядку та розмірах, установлених Законом № 1105 (абз. 5 ч. 2 ст. 22 Закону № 1105).

У разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку, щорічну відпустку переносять на інший період або продовжують (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Відпустка при народженні дитини входить до розділу IV «Соціальні відпустки» Закону про відпустки і не належить до щорічних відпусток.

Працівник захворів під час відпустки при народженні дитини: чи продовжувати відпустку
МИКОЛА ПОСТЕРНАК,експерт з питань соціального страхування
Як та коли розмір мінзарплати впливає на розмір лікарняного, чи завжди розмір страхового стажу впливає на розмір лікарняного — розглянемо детально.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22405

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
208657