Країна-окупант завдала збитків: куди звертатися та як обліковувати

6088

Запитання

Керівник установи, будівлю якої країна-окупант зруйнувала обстрілами, провів інвентаризацію та оцінку майна, передав матеріали правоохоронним органам, поінформував місцеві органи влади, установу вищого рівня та подав інформаційне повідомлення до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій. Куди ще потрібно звернутися та як відобразити в бухобліку виявлені шкоду та збитки?

Відповідь

Платні послуги. Самотест для бюджетних установ ⏩

Керівник установи вчинив правильно. А ще він має звернутися до органів Служби безпеки України (СБУ) із заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого:

Також керівник має подати інформацію до державного ресурсу «Росія заплатить». Це необхідно насамперед, щоб підтвердити воєнні злочини ворожої держави у міжнародних судових інстанціях. Таке підтвердження буде підставою для виплати репарацій.

Державні ресурси, які приймають заяви про свідчення воєнних злочинів російської федерації, — «Росія заплатить» (damaged.in.ua) та warcrimes.gov.ua. Подавати дані до цих ресурсів необхідно, щоб український уряд формував у міжнародних судах позови до росії про відшкодування збитків та притягнення винних у воєнних злочинах до відповідальності.

Результати інвентаризації на підставі затвердженого протоколу інвентаризаційної комісії відображайте в бухобліку та фінансовій звітності того звітного періоду, у якому закінчена інвентаризація (п. 3 розд. IV Положення про інвентаризацію активів та зо­бо­в’я­зань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879).

Щоб відобразити в бухобліку виявлені шкоду та збитки, завдані Україні внаслідок збройної агресії російської федерації, через втрати установи внаслідок знищення та пошкодження майна, упущення вигоди, скористайтеся Типовою кореспонденцією субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зо­бо­в’я­заннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженою наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.

Суми збитків стягують за Порядком визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженим постановою КМУ від 22.01.1996 № 116. Із сум, стягнутих відповідно до цього Порядку, відшкодовують збитки, завдані установі. При цьому враховують фактичні витрати на відновлення пошкоджених або придбання нових матеріальних цінностей та вартість робіт з їх відновлення. Залишок коштів перераховують до державного бюджету (п. 10 Порядку № 116).


Крокуємо до перемоги разом! Ми розуміємо, як важлива зараз підтримка, як і на передовій, так і для економіки України. Щоб Ви працювали спокійно, надаємо Вам знижку на передплату фахових видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік або півроку.

Ви матимете готові рішення робочих питань актуальні і під час воєнного стану, і після перемоги.

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Працюйте спокійно.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
27093

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108905

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64044

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22598