Нещасний випадок на іншому підприємстві: хто складає акт

3893
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Працівники нашої організації виконували пусконалагоджувальні роботи на заводі за договором. Там стався нещасний випадок, і наших працівників забрали до лікарні. Хто повинен складати акт про нещасний випадок? Чи можна скористатися актом, який складали на заводі?

Відповідь

Акт про нещасний випадок має складати спецкомісія, яку створює Держпраці.

Групові нещасні випадки підлягають спеціальному розслідуванню (п. 10 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337; далі — Порядок № 337). Організація утворює комісію з розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню.

Причини непрацездатності для е‑лікарняних. Пам'ятка

Комісію із спеціального розслідування групового нещасного випадку (спецкомісія) утворює Держпраці або її територіальний орган.

Оскільки нещасний випадок стався на території іншого підприємства, до складу спецкомісії включають представників роботодавця потерпілих працівників, які були відряджені до підприємства, де настав нещасний випадок.

Обов’язки спецкомісії визначає пункт 33 Порядку № 337, одним із яких є складення актів за формою Н-1 на кожного потерпілого. Отже, акти за формою Н-1 складатиме спецкомісія. Їх затверджуватиме Держпраці або її територіальний орган, який утворив спецкомісію.

Обов’язки роботодавця визначають пункти 45, 47, 61—64, 67 Порядку № 337. Організація веде облік нещасних випадків за пунктами 61—64 Порядку № 337. Зокрема, має заповнити журнал реєстрації осіб, що потерпіли від нещасного випадку, форма якого наведена у додатку 26 до Порядку № 337.

Коли потерпілі одужають, роботодавець має:

  • протягом 10 робочих днів — скласти відомості про наслідки нещасного випадку за формою Н-2 (

    додаток 25 до Порядку № 337

    );
  • протягом 3 робочих днів — надіслати ці відомості організаціям та особам, яким надсилали акти за формою Н-1;
  • долучити відомості до матеріалів розслідування та зберігати їх.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78737

Зразок положення про оплату праці: скачайте

У статті — зразок положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства. Скористайтеся прикладом і складіть власне положення без помилок.
70797

Цивільно-правовий договір 2025: зразок, помилки, оподаткування

Укладіть цивільно-правовий договір правильно за зразком. Які формулювання обрати, як нараховувати податки, що з лікарняними, чим договір ЦПХ відрізняється від трудового договору — розповідає експерт у статті.
377743

Колективний договір: зразок, строк дії, поради

Колективний договір — обов’язковий документ для бюджетної установи. Як правильно його укласти у 2025 році, хто його підписує, що в колективному договорі перевіряють ревізори? У статті — зразок та роз’яснення від експерта.
43159

Посадова інструкція бухгалтера бюджетної установи — зразок

Прийняли на роботу нового бухгалтера? Ознайомте його з посадовими обов’язками, правами та відповідальністю. Для цього скачайте актуальний зразок посадової інструкції бухгалтера бюджетної установи
87229