Нещасний випадок на іншому підприємстві: хто складає акт
Запитання
Працівники нашої організації виконували пусконалагоджувальні роботи на заводі за договором. Там стався нещасний випадок, і наших працівників забрали до лікарні. Хто повинен складати акт про нещасний випадок? Чи можна скористатися актом, який складали на заводі?
Відповідь
Акт про нещасний випадок має складати спецкомісія, яку створює Держпраці.
Групові нещасні випадки підлягають спеціальному розслідуванню (п. 10 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337; далі — Порядок № 337). Організація утворює комісію з розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню.
Причини непрацездатності для е‑лікарняних. Пам'ятка
Комісію із спеціального розслідування групового нещасного випадку (спецкомісія) утворює Держпраці або її територіальний орган.
Оскільки нещасний випадок стався на території іншого підприємства, до складу спецкомісії включають представників роботодавця потерпілих працівників, які були відряджені до підприємства, де настав нещасний випадок.
Обов’язки спецкомісії визначає пункт 33 Порядку № 337, одним із яких є складення актів за формою Н-1 на кожного потерпілого. Отже, акти за формою Н-1 складатиме спецкомісія. Їх затверджуватиме Держпраці або її територіальний орган, який утворив спецкомісію.
Обов’язки роботодавця визначають пункти 45, 47, 61—64, 67 Порядку № 337. Організація веде облік нещасних випадків за пунктами 61—64 Порядку № 337. Зокрема, має заповнити журнал реєстрації осіб, що потерпіли від нещасного випадку, форма якого наведена у додатку 26 до Порядку № 337.
Коли потерпілі одужають, роботодавець має:
- протягом 10 робочих днів — скласти відомості про наслідки нещасного випадку за формою Н-2 (
- протягом 3 робочих днів — надіслати ці відомості організаціям та особам, яким надсилали акти за формою Н-1;
- долучити відомості до матеріалів розслідування та зберігати їх.