Нещасний випадок на іншому підприємстві: хто складає акт

2613
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Працівники нашої організації виконували пусконалагоджувальні роботи на заводі за договором. Там стався нещасний випадок, і наших працівників забрали до лікарні. Хто повинен складати акт про нещасний випадок? Чи можна скористатися актом, який складали на заводі?

Відповідь

Акт про нещасний випадок має складати спецкомісія, яку створює Держпраці.

Групові нещасні випадки підлягають спеціальному розслідуванню (п. 10 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337; далі — Порядок № 337). Організація утворює комісію з розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню.

Причини непрацездатності для е‑лікарняних. Пам'ятка

Комісію із спеціального розслідування групового нещасного випадку (спецкомісія) утворює Держпраці або її територіальний орган.

Оскільки нещасний випадок стався на території іншого підприємства, до складу спецкомісії включають представників роботодавця потерпілих працівників, які були відряджені до підприємства, де настав нещасний випадок.

Обов’язки спецкомісії визначає пункт 33 Порядку № 337, одним із яких є складення актів за формою Н-1 на кожного потерпілого. Отже, акти за формою Н-1 складатиме спецкомісія. Їх затверджуватиме Держпраці або її територіальний орган, який утворив спецкомісію.

Обов’язки роботодавця визначають пункти 45, 47, 61—64, 67 Порядку № 337. Організація веде облік нещасних випадків за пунктами 61—64 Порядку № 337. Зокрема, має заповнити журнал реєстрації осіб, що потерпіли від нещасного випадку, форма якого наведена у додатку 26 до Порядку № 337.

Коли потерпілі одужають, роботодавець має:

  • протягом 10 робочих днів — скласти відомості про наслідки нещасного випадку за формою Н-2 (

    додаток 25 до Порядку № 337

    );
  • протягом 3 робочих днів — надіслати ці відомості організаціям та особам, яким надсилали акти за формою Н-1;
  • долучити відомості до матеріалів розслідування та зберігати їх.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт виконаних робіт – зразок

⭐️Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. ⭐️ Розповімо, як його правильно оформити, і наведемо зразок.
228906

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
119096

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
300091

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
306077

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30699