Чи зазначати в наказі про прийняття на роботу про змінний режим роботи та доплати
Запитання
На підприємстві використовуємо довільну форму наказу про прийняття на роботу. Чи зазначати в наказі, що приймаємо працівника на роботу з підсумованим обліком робочого часу, якщо немає можливості ознайомити його з наказом про встановлення підсумованого обліку у відділі. Чи згадувати в наказі про доплату за роботу у вечірній і нічний час?
Відповідь
Зазначте в наказі інформацію лише про змінний режим роботи працівника.
Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС та приведеної дати
Роботодавець уклав трудовий договір з працівником, якщо видав наказ чи розпорядження про прийняття на роботу (ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Наказ про прийняття на роботу оформлюють за типовою формою № П-1 чи за формою, відмінною від типової.
Типову форму № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу» затвердив Держкомстат наказом від 05.12.2008 № 489. Вона містить стандартний набір умов прийняття на роботу та умов роботи.
Умови роботи за змінами та за підсумованого обліку робочого часу відрізняються від «стандартних» умов роботи працівників, які працюють за п’ятиденним або шестиденним робочим тижнем.
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2021 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в дитячих садках СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️ПДВ у бюджетних установах СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати у 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Планування бюджету територіальної громади СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Надалі для працівників складають графіки змінності, з якими не пізніше ніж за місяць ознайомлюють працівників (п. 13 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213).
Підсумований облік робочого часу унормовують у колдоговорі (ст. 13 КЗпП, п. 2 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.04.2006 № 138).
Форми й системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат роботодавець встановлює самостійно у колдоговорі або Положенні про оплату праці (ч. 2 ст. 97 КЗпП).
До початку роботи працівника за трудовим договором роботодавець ознайомлює працівника з ПВТР і колдоговором. Виняток — трудовий договір про дистанційну роботу (п. 2 ч. 1 ст. 29 КЗпП).
У наказі про прийняття на роботу зазначте інформацію про змінний режим роботи працівника. З інформацією про підсумований облік робочого часу, розмір та умови доплати за роботу в вечірній та нічний час працівник ознайомиться у колдоговорі.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.