Чи зазначати в наказі про прийняття на роботу про змінний режим роботи та доплати

4010

Запитання

На підприємстві використовуємо довільну форму наказу про прийняття на роботу. Чи зазначати в наказі, що приймаємо працівника на роботу з підсумованим обліком робочого часу, якщо немає можливості ознайомити його з наказом про встановлення підсумованого обліку у відділі. Чи згадувати в наказі про доплату за роботу у вечірній і нічний час?

Відповідь

Зазначте в наказі інформацію лише про змінний режим роботи працівника.

Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС та приведеної дати

Роботодавець уклав трудовий договір з працівником, якщо видав наказ чи розпорядження про прийняття на роботу (ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Наказ про прийняття на роботу оформлюють за типовою формою № П-1 чи за формою, відмінною від типової.

Типову форму № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу» затвердив Держкомстат наказом від 05.12.2008 № 489. Вона містить стандартний набір умов прийняття на роботу та умов роботи.

Умови роботи за змінами та за підсумованого обліку робочого часу відрізняються від «стандартних» умов роботи працівників, які працюють за п’ятиденним або шестиденним робочим тижнем.

Чи зазначати в наказі про прийняття на роботу про змінний режим роботи та доплати За п’ятиденного або шестиденного робочого тижня робочі й вихідні дні визначають у Правилах внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР). За змінного режиму роботи в ПВТР визначають загальні умови: порядок чергування змін та вихідних днів, початок та закінчення зміни, час для відпочинку та харчування (ст. 58 КЗпП).

Надалі для працівників складають графіки змінності, з якими не пізніше ніж за місяць ознайомлюють працівників (п. 13 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213).

Підсумований облік робочого часу унормовують у колдоговорі (ст. 13 КЗпП, п. 2 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.04.2006 № 138).

Форми й системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат роботодавець встановлює самостійно у колдоговорі або Положенні про оплату праці (ч. 2 ст. 97 КЗпП).

До початку роботи працівника за трудовим договором роботодавець ознайомлює працівника з ПВТР і колдоговором. Виняток — трудовий договір про дистанційну роботу (п. 2 ч. 1 ст. 29 КЗпП).

У наказі про прийняття на роботу зазначте інформацію про змінний режим роботи працівника. З інформацією про підсумований облік робочого часу, розмір та умови доплати за роботу в вечірній та нічний час працівник ознайомиться у колдоговорі.

Чи зазначати в наказі про прийняття на роботу про змінний режим роботи та доплати
ІРИНА ЖИТКОВА,керівник групи експертів Експертус Кадри
Наші експерти щороку влітку рахують норму робочого часу на наступний рік. На основі балансу робочого часу складають графіки змінності в установах, де працівники працюють із підсумованим обліком робочого часу.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14160

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9836

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12975