Чи зазначати в наказі про прийняття на роботу про змінний режим роботи та доплати

3218

Запитання

На підприємстві використовуємо довільну форму наказу про прийняття на роботу. Чи зазначати в наказі, що приймаємо працівника на роботу з підсумованим обліком робочого часу, якщо немає можливості ознайомити його з наказом про встановлення підсумованого обліку у відділі. Чи згадувати в наказі про доплату за роботу у вечірній і нічний час?

Відповідь

Зазначте в наказі інформацію лише про змінний режим роботи працівника.

Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС та приведеної дати

Роботодавець уклав трудовий договір з працівником, якщо видав наказ чи розпорядження про прийняття на роботу (ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Наказ про прийняття на роботу оформлюють за типовою формою № П-1 чи за формою, відмінною від типової.

Типову форму № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу» затвердив Держкомстат наказом від 05.12.2008 № 489. Вона містить стандартний набір умов прийняття на роботу та умов роботи.

Умови роботи за змінами та за підсумованого обліку робочого часу відрізняються від «стандартних» умов роботи працівників, які працюють за п’ятиденним або шестиденним робочим тижнем.

Чи зазначати в наказі про прийняття на роботу про змінний режим роботи та доплати За п’ятиденного або шестиденного робочого тижня робочі й вихідні дні визначають у Правилах внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР). За змінного режиму роботи в ПВТР визначають загальні умови: порядок чергування змін та вихідних днів, початок та закінчення зміни, час для відпочинку та харчування (ст. 58 КЗпП).

Надалі для працівників складають графіки змінності, з якими не пізніше ніж за місяць ознайомлюють працівників (п. 13 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213).

Підсумований облік робочого часу унормовують у колдоговорі (ст. 13 КЗпП, п. 2 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.04.2006 № 138).

Форми й системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат роботодавець встановлює самостійно у колдоговорі або Положенні про оплату праці (ч. 2 ст. 97 КЗпП).

До початку роботи працівника за трудовим договором роботодавець ознайомлює працівника з ПВТР і колдоговором. Виняток — трудовий договір про дистанційну роботу (п. 2 ч. 1 ст. 29 КЗпП).

У наказі про прийняття на роботу зазначте інформацію про змінний режим роботи працівника. З інформацією про підсумований облік робочого часу, розмір та умови доплати за роботу в вечірній та нічний час працівник ознайомиться у колдоговорі.

Чи зазначати в наказі про прийняття на роботу про змінний режим роботи та доплати
ІРИНА ЖИТКОВА,керівник групи експертів Експертус Кадри
Наші експерти щороку влітку рахують норму робочого часу на наступний рік. На основі балансу робочого часу складають графіки змінності в установах, де працівники працюють із підсумованим обліком робочого часу.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9714