Чи потрібна повторна згода профспілки на звільнення працівника

586
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Профспілка надала згоду звільнити працівника за пунктом 1 статті 40 КЗпП. Чи потрібно отримувати повторну згоду профспілки на звільнення працівниці, якщо вона перебуває на лікарняному, а місячний строк дії згоди минув?

Відповідь

Так, повторна згода потрібна. Пояснимо чому.

ДСТУ 4163:2020 СКАЧАТИ

Розірвати трудовий договір з працівником на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) можна лише за згодою профспілки, членом якої є працівник (ст. 43 КЗпП).

Якщо працівник — член кількох профспілок, які діють в організації, дозвіл на звільнення дає той профспілковий орган, до якого звернувся роботодавець.

Роботодавець має право розірвати трудовий договір не пізніше як за місяць із дня, коли отримав згоду профспілки. Якщо строк дії згоди на звільнення збігає раніше за строк звільнення, роботодавець:

  • не має права розірвати трудовий договір;
  • зобов’язаний повторно отримати згоду профспілки на звільнення працівника.

Профспілка розгляне звернення роботодавця в порядку, що передбачає стаття 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV.

Подання роботодавця на розірвання трудового договору розглядають за присутності працівника, якого звільняють. Розглядати подання без працівника можна лише за його письмовою заявою.

За бажанням працівника його інтереси може представляти інша особа, в т. ч. адвокат. Якщо працівник або його представник не з’явився на засідання профспілки, розгляд заяви відкладають до наступного засідання в межах 15 днів (ч. 2 ст. 43 КЗпП). Якщо працівник чи його представник без поважних причин повторно не з’явився на засідання профспілки, подання можна розглядати за його відсутності.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398