Чи потрібна повторна згода профспілки на звільнення працівника

419
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Профспілка надала згоду звільнити працівника за пунктом 1 статті 40 КЗпП. Чи потрібно отримувати повторну згоду профспілки на звільнення працівниці, якщо вона перебуває на лікарняному, а місячний строк дії згоди минув?

Відповідь

Так, повторна згода потрібна. Пояснимо чому.

ДСТУ 4163:2020 СКАЧАТИ

Розірвати трудовий договір з працівником на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) можна лише за згодою профспілки, членом якої є працівник (ст. 43 КЗпП).

Якщо працівник — член кількох профспілок, які діють в організації, дозвіл на звільнення дає той профспілковий орган, до якого звернувся роботодавець.

Роботодавець має право розірвати трудовий договір не пізніше як за місяць із дня, коли отримав згоду профспілки. Якщо строк дії згоди на звільнення збігає раніше за строк звільнення, роботодавець:

  • не має права розірвати трудовий договір;
  • зобов’язаний повторно отримати згоду профспілки на звільнення працівника.

Профспілка розгляне звернення роботодавця в порядку, що передбачає стаття 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV.

Подання роботодавця на розірвання трудового договору розглядають за присутності працівника, якого звільняють. Розглядати подання без працівника можна лише за його письмовою заявою.

За бажанням працівника його інтереси може представляти інша особа, в т. ч. адвокат. Якщо працівник або його представник не з’явився на засідання профспілки, розгляд заяви відкладають до наступного засідання в межах 15 днів (ч. 2 ст. 43 КЗпП). Якщо працівник чи його представник без поважних причин повторно не з’явився на засідання профспілки, подання можна розглядати за його відсутності.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

безплатний вебінар про перевірки ревізорів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення дії трудового договору: що в Податковому розрахунку

З консультації дізнаєтеся, чи зазначати в Додатку Д5 реквізити наказу про призупинення дії трудового договору, як заповнити при цьому Додатки Д1 та 4ДФ, а також, як бути з ЄСВ з мінімальної бази
15988

Реквізити документів за ДСТУ 4163:2020

Стандарт визначає нові вимоги до 32 реквізитів службових документів. Наші експерти звели й систематизували настанови та рекомендації за кожним реквізитом та унаочнили прикладами.
13801

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
14043

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
15223