Чи може працівник повернутися із відрядження і того самого дня піти у відпустку

2047

Запитання

Працівник іде у відпустку із 3 вересня 2021 року. Перед відпусткою їде у відрядження із 1 вересня. Із відрядження повертається 3 вересня о 7:30, тобто в перший день відпустки. Кадровик вважає, що це не порушення. Що потрібно оформити наказ на відрядження із 1 по 3 вересня, оплатити добові. 3 вересня о 9:00 працівник не виходить на роботу, а починає свій відпочинок. Бухгалтер вважає, що день прибуття з відрядження і день початку відпустки не можуть збігатися. А як насправді?

Відповідь

Якщо працівник повернеться із відрядження до початку робочого дня, порушення не буде.

Закон визначає лише загальні гарантії працівникам, яких роботодавець направляє у відрядження, зокрема, за дні відрядження зобов’язує виплатити працівникові добові (ст. 121 Кодексу законів про працю України; КЗпП).Оплата відрядження у вихідний день

Ґрунтовно порядок відрядження на законодавчому рівні визначили лише для організацій, яких повністю або частково фінансують із держбюджету. Решті організацій варто скласти власний локальний акт про відрядження. За основу можна взяти Інструкцію про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджену наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59).

Питання виходу працівника на роботу в день вибуття у відрядження та прибуття із відрядження регулюють правила внутрішнього трудового розпорядку (п. 12 Загальних положень Інструкції № 59). Працівник може повернутися із відрядження і того самого дня вийти на роботу. Порушення не буде, якщо працівник повернеться із відрядження вранці до початку робочого дня в перший день відпустки.

Чи може працівник повернутися із відрядження і того самого дня піти у відпустку Роботодавець порушить право працівника на відпочинок, якщо в перший день відпустки працівник перебуватиме у відрядженні та виконуватиме доручення керівника.

За день прибуття із відрядження виплатіть працівникові добові. Якщо день прибуття із відрядження збігся із днем початку щорічної основної відпустки, в табелі обліку використання робочого часу цей день позначте:

  • в першому рядку — двома позначками (ВД/В);
  • другому рядку — 0/8, якщо працівник працює за восьмигодинним робочим днем.

Отже, працівник може повернутися з відрядження і того самого дня піти у відпустку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321736

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79832

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
45971