Чи подавати до ПФУ скановану копію трудової книжки з печаткою іншого підприємства

298

Запитання

На титульній сторінці трудової книжки працівника кадровик помилково поставив печатку іншого підприємства, що входить до групи компаній. Але на цьому підприємстві працівник ніколи не працював. Чи передавати таку скановану копію до Пенсійного фонду?

Відповідь

Вимоги до сканованих копій трудових книжок містить Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затверджений постановою ПФУ від 12.03.2021 № 11-1 (далі — Порядок № 11-1).

Відскануйте всі сторінки трудової книжки працівника в хронологічному порядку і передайте ПФУ скановану копію без виправлень на титульному аркуші (п. 5 Порядку № 11-1). Відомості про трудову діяльність працівника, які подаєте до ПФУ, мають містити повну й достовірну інформацію (п. 7 Порядку № 11-1).

Як робити записи на титульному аркуші трудової книжки, визначає пункт «б» розділу 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).

Першу сторінку трудової книжки підписує особа, яка відповідає за видачу трудових книжок, і ставить печатку підприємства, на якому вперше заповнили трудову книжку (п. 2.12 Інструкції № 58). Інший роботодавець не може виправити помилку на титульній сторінці трудової книжки, Інструкція № 58 не передбачає такої можливості.

Тож наразі ви не маєте права виправити цю помилку. Можливо, ПФУ прийме таку трудову книжку, якщо роботодавці, в т. ч. перший, сплачували за працівника страхові внески. Якщо не прийме, володілець трудової книжки може звернутися до суду, щоб зобов’язати ПФУ прийняти трудову книжку або її скановану копію з такою помилкою.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10417