Чи подавати до ПФУ скановану копію трудової книжки з печаткою іншого підприємства

436

Запитання

На титульній сторінці трудової книжки працівника кадровик помилково поставив печатку іншого підприємства, що входить до групи компаній. Але на цьому підприємстві працівник ніколи не працював. Чи передавати таку скановану копію до Пенсійного фонду?

Відповідь

Вимоги до сканованих копій трудових книжок містить Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затверджений постановою ПФУ від 12.03.2021 № 11-1 (далі — Порядок № 11-1).

Відскануйте всі сторінки трудової книжки працівника в хронологічному порядку і передайте ПФУ скановану копію без виправлень на титульному аркуші (п. 5 Порядку № 11-1). Відомості про трудову діяльність працівника, які подаєте до ПФУ, мають містити повну й достовірну інформацію (п. 7 Порядку № 11-1).

Як робити записи на титульному аркуші трудової книжки, визначає пункт «б» розділу 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).

Першу сторінку трудової книжки підписує особа, яка відповідає за видачу трудових книжок, і ставить печатку підприємства, на якому вперше заповнили трудову книжку (п. 2.12 Інструкції № 58). Інший роботодавець не може виправити помилку на титульній сторінці трудової книжки, Інструкція № 58 не передбачає такої можливості.

Тож наразі ви не маєте права виправити цю помилку. Можливо, ПФУ прийме таку трудову книжку, якщо роботодавці, в т. ч. перший, сплачували за працівника страхові внески. Якщо не прийме, володілець трудової книжки може звернутися до суду, щоб зобов’язати ПФУ прийняти трудову книжку або її скановану копію з такою помилкою.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14160

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9836

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12977