Відпустка на дітей, якщо діти від різних шлюбів

1749

Запитання

Чи має право на додаткову відпустку на дітей працівниця, яка має двох дітей від різних шлюбів?

Відповідь

Працівниця має право на відпустку, якщо колишній і нинішній чоловіки не скористалися відпусткою.

Тривалість соціальних відпусток

Із 09.05.2021 один із батьків, який має двох або більше дітей віком до 15 років (у т. ч. від різних чоловіків/матерів), або дитину з інвалідністю, або який усиновив дитину, мати/батько особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи має право на додаткову відпустку. Обов’язкова умова — працівник чи працівниця має підтвердити, що інший із батьків дитини в поточному календарному році не скористався правом на додаткову соціальну відпустку, яку передбачає стаття 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Працівник чи працівниця має надати довідку з місця роботи про те, що іншому з батьків дитини/дітей не надавали такої соціальної відпустки. Якщо працівниця має двох дітей від різних чоловіків, кожен з батьків має надати відповідний документ. Таку відповідь від Мінекономіки ми отримали на наш запит (лист Мінекономіки від 30.08.2021 № 4712-06/43199-07).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86331

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9632