Черговий по гуртожитку захворів: як розподілити робочий час

787
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Чергові по гуртожитку працюють відповідно до графіків змінності за підсумованим обліком робочого часу. На початку місяця один із них захворів. Як розподілити його робочий час між іншими працівниками?

Відповідь

За підсумованого обліку робочого часу дотримати норм тривалості робочого часу допоможе графік змінності. Такий графік складають на обліковий період, щоб відобразити планові показники використання робочого часу. Коли розробляєте графіки змінності працівників, ураховуйте вимоги КЗпП щодо режиму праці та відпочинку.

Виробничий календар — 2022 для «шестиденки»

До графіка змінності можна вносити зміни, зокрема якщо один із чергових по гуртожитку захворів. Для цього робочий час працівника, який перебуватиме на лікарняному, розподіляють між черговими, які залишилися працювати. Або на час лікарняного можна тимчасово прийняти на роботу іншого працівника, що виконуватиме обов’язки відсутнього.

Щоб нарахувати заробітну плату черговим по гуртожитку, потрібно обчислити кількість надурочних годин та оплатити роботу в такі години в кінці облікового періоду. Скажімо, якщо обліковий період дорівнює місяцю, то наприкінці місяця нараховують заробітну плату за фактично відпрацьований час, підраховують години надурочної роботи та за наявності оплачують їх у подвійному розмірі. Якщо ж обліковий період дорівнює року, то наприкінці кожного місяця бухгалтер нараховує заробітну плату за фактично відпрацьований час, надбавки, премії тощо, а в кінці облікового періоду обчислює кількість надурочних годин та оплачує їх.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151261

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14356