Розмір допомоги за лікарняним

607

Запитання

Від чого залежить розмір допомоги за лікарняними?

Відповідь

розмір виплати за лікарняним

ВИМОГИ ДО ГРАФІКУ ВІДПУСТОК НА 2023 РІК

Фонд соціального страхування опублікував довідку, від чого залежить розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності. Розмір виплати «прив'язаний» до середньоденної заробітної плати конкретного працівника та тривалості його страхового стажу.

Розміри виплат за лікарняними в залежності від страхового стажу:

  • 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
  • 60% – страховий стаж від 3 до 5 років;
  • 70% – страховий стаж від 5 до 8 років;
  • 100% – страховий стаж понад 8 років.

Для пільговиків ФССУ оплачує лікарняні в розмірі 100% незалежно від тривалості стажу. Це:

  • віднесені до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • один з батьків або особа, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;
  • ветерани війни, постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  • особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»;
  • донори, які мають право на пільгу, передбачену статтею 20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», та інші.

Окрема норма також діє для працівників або гіг-спеціалістів, які є резидентами Дія Сіті. Для них розмір лікарняних залежить від суми заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески до Фонду, незалежно від страхового стажу.

В разі самоізоляції від COVID-19 лікарняні оплачуються в розмірі 50% середнього доходу незалежно від стажу. Виняток – медичні працівники, для яких Фонд оплачує самоізоляцію в розмірі 100% середньої заробітної плати, а також резиденти Дія Сіті, для яких допомога розраховується відповідно до норми вище.

За інформацією Кабміну

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15904

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
74345